Gündem, Manşet

Furkan Vakfı Başkanı’nın eşi Semra Kuytul: Bize, bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız, dediler

Furkan Cemaatinin tutuklu lideri Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, kendilerine yapılan teklifi ve reddettikten sonra başına gelenleri anlattı: “FETÖ yapıyor derseniz…”

Furkan Cemaati’nin lideri Alparslan Kuytul 9 Şubat 2018’den beri tutuklu. Kuytul’un eşi Semra Kuytul, KHK TV’ye çarpıcı açıklamalar yaptı. Kuytul, üzerlerine baskı kuran polislerin kendilerine gelerek, “Bize bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız” teklifi getirdiklerini, bunu reddedince eşinin tutuklandığını söyledi.

Polisin Gaziantep’te biber gazı ve copla müdahale ettiği Furkan gönüllüleri mücadeleye devam ediyor. Furkan Vakfı’nın tutuklu başkanı Alparslan Kuytul’un eşi “Mazlumların yanında olduğumuz için bedel ödüyoruz” dedi.

Eşi tutuklandıktan sonra başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eylemlere başlayan Semra Kuytul, “İnsanlara arkamızda Amerika var bu nedenle korkmuyoruz dediğimizde inanırlar ama arkamızda Allah var bu nedenle korkmuyoruz desek inanmıyorlar” diye konuştu.

İNSANLARA HAYRI GÜZELLİĞİ TAVSİYE ETTİK

Kuytul, “Birileri bu memlekette Allah’ın dininin anlatılmasından rahatsız. Biz Allah’ın dinini savunmasaydık, mazlumların safında durmasaydık başımıza bunlar gelmeyecekti. Rabbim bize sahip çıkacaktır, buna inancımız yüzde yüz tamdır. Topluma, çevreye zarar verecek bir şey yapmadık, hatta ıslahı için çalıştık. İnsanlara hayrı, güzelliği, Allah’ın hükümlerini tavsiye ettik. Kelime-i tevhidin anlamını anlattık. Bir de mazlumları savunduk. Buna rağmen başımıza bunlar geldi.” diye konuştu.

Semra Kuytul, “Bir toplantımız iptal edilmişti. Biz de bununla ilgili bir basın açıklaması yapacaktık. O gün emniyetten biri arkadaşlarımızdan birine fısıldayarak ‘Bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız’ dedi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutuklanma sebebi toplumda yaşanan zulümlere tepki vermesidir. Tutuklama müzakeresinde FETÖ üyeliği yazıyor” ifadelerini kullandı.BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,7671
Amerikan Doları
0,74143
Euro
7,7362
İngiliz Sterlini
8,6552
BIST
109111
Altın
6,889
Son Güncelleme: 04.06.2020 00:10