Manşet, Politika

Diyarbakır’da cadı avı: HDP’li belediye meclis üyeleri gözaltında

Diyarbakır’da düzenlenen ev baskınlarda ikisi HDP’li belediye meclis üyesi olan üç kişi gözaltına alındı. Kentte dünkü operasyonda gözaltına alınan yedi kişi ise serbest bırakıldı.

Diyarbakır’da bu sabah bazı evlere polislerce baskın düzenlendi. Yapılan aramaların ardından Sur Belediyesi Meclis Üyesi Halime Akyol ve Bağlar Belediyesi Meclis Üyesi Hividar Bozkuş ile HDP İl Yönetici Sertaç Tosun’un oğlu Sipan Tosun gözaltına alındı.Üç isim İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, gözaltı gerekçeleri belirtilmedi.

DÜN GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI

Diyarbakır’da dün de ev baskınları olmuş, yine belediye meclis üyelerinin de aralarında olduğu yedi kişi gözaltına alınmıştı.Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Alaattin Zuğurli, Kayapınar Belediyesi Meclis üyeleri Hikmet Altuğ ve Songül Dağ Kapancı, Ergani Belediyesi Meclis Üyesi Sevican Yaşar ile HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in danışmanı Kenan Canpolat’ın da aralarında olduğu yedi isim, emniyetteki işlemleri ardından dün akşam saatlerinde Diyarbakır Adliyesi’ne sevk edildi. Yedi isim savcılık ifadeleri ardından serbest bırakıldı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,659
Amerikan Doları
0,74186
Euro
7,7528
İngiliz Sterlini
8,6237
BIST
105520
Altın
6,978
Son Güncelleme: 31.05.2020 22:41