Gündem, Manşet

Diyanet’ten 295 bin liralık film savunması

Diyanet İşleri Başkanlığı, 295 bin lira bütçeyle hazırlattığı ‘aile’ konulu kısa filme ilişkin açıklama yaptı. Harcanan parayla ilgili haberlerin maksatlı olduğu savunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, “Mevlid-i Nebi Haftası” için hazırlattığı ve ödenen para ile tepki çeken “aile” konulu kampanya filmleri hakkında açıklama yaptı.Hazırlanan 4 kısa filmin internet bağımlılığının aile bireyleri üzerindeki olumsuz etkisine odaklandığı belirtildi. “Kısa filmler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, konseptin ailede bütün bireyleri hassasiyete ve nezakete davet ettiği görülecektir” denildi.

İYİ NİYETTEN YOKSUN VE MAKSATLI

Kısa filmlere ödenen rakamla ilgili haberlerin “iyi niyetten yoksun ve maksatlı” olduğu iddia edilen açıklamada “Zira söz konusu haberlerde zikredilen rakamlar, sadece kısa filmlerin değil, Mevlid-i Nebi Haftasına dair konsept üretimi, görsel tasarımlar, afiş, bilboard ve davetiyeler, uzun sinevizyon filmi ve basın lansmanı olmak üzere hizmet alımının tamamı için belirlenen bedeldir” denildi.

295 BİN TL ÖDENDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Diyanet İşleri Başkanlığının resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan videolar için çıktığı ihaleyi Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketinin kazandığı ve şirkete toplam 295 bin TL ödendiği ortaya çıkmıştı.BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,5384
Amerikan Doları
0,86644
Euro
9,016
İngiliz Sterlini
9,8151
BIST
1092
Altın
7,688
Son Güncelleme: 22.09.2020 14:06