Manşet, Zulüm Günlüğü

Meriç’i protez bacaklarıyla geçen Zeynep ile Ege’de ailesini kaybeden Oğuz Zenbil’in hüzünlü karşılaşması

Eşini, oğlunu ve kayınvalidesini Ege Denizinde kaybeden Oğuz Zenbil ile Meriç’i protez bacaklarıyla geçen Zeynep Vildan, Tenkil Müzesinin sergisinden karşılaştı. O anlar herkesi duygulandırdı.

 27 Eylül 2019’da Sakız Adası açıklarında alabora olan tekne bulunan Zenbil ailesinden Meltem Zenbil (40), oğlu Mustafa Said (12) ve annesi Kevser Sezer (58) hayatını kaybetti.Kazadan büyük oğlu Bedirhan’la birlikte sağ kurtulan Aslan Oğuz Zenbil’in eşinin ve kayınvalidesinin başörtülerini Tenkil Müzesine bağışladı.Eşyalar ilk kez, Tenkil Müzesi’nin beşinci gezici sergisini açtığı Belçika’nın Hasselt şehrindeki eski adalet sarayında sergilendi. Oğuz Zenbil, 1-10 Kasım 2019 tarihleri arasında açık kalan sergiyi 8 Kasım Cuma akşamı oğluyla birlikte ziyaret etti.TR724’e konuşan Zenbil, “Hamdolsun cenazelerini bulabildim. Defnedebildim. Mezarlarını yaptırabildim. Sevdiklerinin cenazesine kavuşamayanlar da var. İnanıyorum ki şehit oldular. Kadere rızamız sonsuz. Ancak bir daha göremeyecek olma hissi insanı hüzünlendiriyor, içini acıtıyor.’’ dedi.

Oğuz Zenbil’in sözleri, Meriç’i protez bacaklarıyla geçen Zeynep Vildan’ın araya girmesiyle bölündü. 12 km yürüyerek Yunanistan’a geçen Zeynep Vildan, bastonuyla ağır ağır Oğuz Zenbil’in yanına geldi ve taziyede bulundu ve “Onlar Rabbimin yanına gittiler. Rabbimin rızası için hicret eden insanlar yine Rabbimin rızası içinde vefat ettiler. Allahım acılarınızı azaltsın. Çok zor. Ben biliyorum.’’ dedi.Oğuz Zenbil o anlarda gözyaşlarını tutamadı, Zeynep ise acılı babaya sarılarak onu teselli etti.BOLD-

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,1111
Amerikan Doları
0,81617
Euro
8,3899
İngiliz Sterlini
9,2777
BIST
1086
Altın
7,057
Son Güncelleme: 05.08.2020 13:39