Gündem

Barış Pınarı’nda evini ve traktörünü Cumhurbaşkanı’na bağışlayan Mustafa Dörtyollu kendini astı

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından “Çok seviyorum” dediği AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir traktör ve bir evini bağışlayan Mustafa dede intihar etti.

Muğla Milas’ta yaşayan 72 yaşındaki Mustafa Dörtyollu, bugün sabah evinin avlusundaki ağaçta asılı halde bulundu. İntihar ettiği anlaşılan Dörtyollu, Suriye’ye yönelik Barış Pınarı Harekatı başladıktan hemen sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yollamıştı.3 çocuk ve 6 torun sahibi Mustafa dede, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etti ve traktörü ile evini Erdoğan’a bağışladı.3 çocuk ve 6 torun sahibi Mustafa dede, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etti ve traktörü ile evini Erdoğan’a bağışladı.Harekâtla ilgili yapılan haberleri televizyon ekranlarından sabah saatlerine kadar izlediğini söyleyen Dörtyollu, bir şeyler yapma ihtiyacı hissettiğini belirtmişti. Mustafa Dörtyollu, şunları söylemişti:

BEN DE ASKERE GİTMEYE HAZIRIM

“Ben 72 yaşındayım. 3 çocuğum var. Allaha şükür hepsinin hali vakti yerinde. Benimde bir evim ve bir traktörüm var. Ben Cumhurbaşkanını çok seven birisiyim. Kaymakamımızı ziyaret ederek bunları Cumhurbaşkanımıza bağışlamak istediğimi söyledim. Benim 2 bin lira maaşım var bana yetiyor, artıyor. CİMER’e yazı yazarak, ‘sayın Cumhurbaşkanım bende askere gitmeye hazırım. Yapılan operasyonlar ve gelişmelerin ardından bir traktör ve bir evimi kaymakamlık aracılığıyla bağışlamak istiyorum’ dedim. Yemekte bir tuzumuz olsun dedim. İnşallah benim gibiler çıkar da ekonomimize de faydası olur.”

 

 

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,5857
Amerikan Doları
0,7166
Euro
7,5715
İngiliz Sterlini
8,5014
BIST
103024
Altın
6,893
Son Güncelleme: 26.05.2020 20:37