Manşet, Zulüm Günlüğü

Soykırım devam ediyor: Zabıt katibi, mübaşir, icra memuru, teknisyen, şoförden oluşan 94 gözaltı daha

Ankara ve Balıkesir’de Hizmet Hareketi Cemaatinin adliye yapılanması iddiasyla aktif görevde ya da ihraç, infaz koruma memurları, yazı işleri müdürleri, zabıt katipleri, mübaşirler, icra memuru veya müdürleri… 94 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Adalet Bakanlığı’ndaki Gülenci yapılanma iddiasıyla başlatılan operasyonda gözaltı kararı verilen 23’ü aktif görevde 84 şüpheliden 50’si gözaltına alındı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Adalet Bakanlığındaki Hizmet Haraketi Cemaati içinde faaliyet gösterdikleri iddia edilen 84 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince, 16 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.Gözaltı kararı verilen zanlılar arasında zabıt katibi ve infaz koruma memurlarının da olduğu, şüphelilerden 23’ünün aktif görevlerde bulunduğu belirtildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin halen aktif olarak görevde bulunan, istifa eden veya ihraç olan infaz koruma memurları, yazı işleri müdürleri, zabıt katipleri, mübaşirler, icra memuru veya müdürleri, teknisyen veya şoför kadrosunda oldukları öğrenildi.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca Cemaatin adliye ve ceza infaz kurumlarındaki yapılanması iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında zabıt katibi, icra müdürü, infaz memuru olarak görev yapan şüpheliler ile irtibatları olduğu tespit edilen 26 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,3782
Amerikan Doları
0,86622
Euro
8,8817
İngiliz Sterlini
9,8138
BIST
1084
Altın
7,498
Son Güncelleme: 15.08.2020 11:36