Manşet, Zulüm Günlüğü

Gasp ettikleri Yamanlar’da ‘Ümmet nasıl kurtulur’u konuştular

İzmir’de halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği için haklarında şikayet dilekçesi verilen Sıla Vakfı, gasp edilen İzmir Yamanlar Koleji’nde ‘ümmet nasıl kurtulur’ toplantısı yaptı.

15 Temmuz sonrasında el konularak imam hatip lisesine dönüştürülen İzmir Yamanlar Fen ve Anadolu Lisesi tuhaf dini grupların toplantı merkezi haline getirildi. İzmir’de yollardaki sarıklı-cübbeli üyeleri ile gündeme gelen Sıla Vakfı’nın düzenlediği toplantı, ismi Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilen Karşıyaka’daki kolejin spor salonunda yapıldı.
GASP ETTİKLERİ KOLEJDE ‘ÜMMETİN AHVALİNİ’ KONUŞACAKLARMIŞ
Kronoshaber’de yer alan habere göre ‘Erkeklere mahsus’ olarak düzenlenen, ‘kadınlara da yer ayrılan’ toplantının konusu olarak ise ‘ümmetin ahvali’ ilan edildi.
Aralarında Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Cevat Karadağ, İhsan Şenocak ve Hüseyin Avni’nin olduğu kişileri yüzlerce kişi izledi. Toplantı Cübbeli’nin yayın organı Lalegül FM’den de canlı olarak yayınlandı.
BİLİM OLİMPİYATLARINDAN TUHAF TOPLANTILARA…
Yamanlar Fen ve Anadolu lisesi birçok bilim olimpiyatına ve spor etkinliğine ev sahipliği yapmış, önemli dereceler elde etmişti. 15 Temmuz’dan sonra yağmalanan ve zarar verilen güzide okul daha sonra İmam Hatip yapıldı. Okul yerleşkesi tuhaf dini grupların toplantılarına da ev sahipliği yapıyor.
Okulun spor salonunda toplantı yapan Sıla Vakfı, İzmir’de, ‘Dünyayı kan gölüne çeviren Hristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz. Çünkü biz Müslümanız’ bildirisi dağıtmıştı. İzmir’deki bir çok kuruluş ve kişi “Bu bildirinin basımını ve dağıtımını yapan Sıla Vakfı yöneticileri, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçunu işlemiştir.” ifadelerini kullanmıştı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8777
Amerikan Doları
0,75512
Euro
7,9028
İngiliz Sterlini
8,7685
BIST
115748
Altın
7,021
Son Güncelleme: 04.07.2020 09:19