Manşet, Zulüm Günlüğü

Geride çocuğu kaldı: KHK’lı Serpil Özmermer hasta ve hamile olduğu halde tutuklu

Emniyete kendi gitti, duruşmalara katıldı yine de tutuklu yargılanmasına karar verildi. Geride bir çocuğu kalan KHK’lı Özermen, hamile ve hasta.

Dört aylık hamile KHK’lı Serpil Özmermer hak ihlalleriyle gündeme gelen İzmir Şakran Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. Riskli bir hamilelik geçiren Serpil Özmermer’in 20 kişilik koğuşta kaldığı, ilk tutuklandığı gün hiç su verilmediği öğrenildi. Özermen’in 5 yaşında bir çocuğu daha var.

KHK İLE İHRAÇ EDİLDİ

Serpil Özmermer, OHAL döneminde çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) 2016 yılında Adliye Memurluğu görevinden ihraç edildi.Aynı yıl hakkinda hakkında soruşturma başlatılan KHK’lı Özermen, Emniyete kendisi giderek ifade verdi. İfadesinin ardından serbest bırakıldı.İlerleyen süreçte hakkında dava açılan KHK’lı Özmermer, tüm süreç boyunca yargı makamlarının taleplerini yerine getirdi ve duruşmalara da katıldı.

Ancak yargılandığı davanın 2. celsesinde 17 Aralık 2019’da duruşma sırasında tutuklandı.Tutuklandığı sırada 4 aylık hamile olan KHK’lı Özmermer’in ayrıca nodül ve gutart hastalığı bulunduğu, riskli bir hamilelik geçirdiği ifade ediliyor.Cezaevi şartlarının hamile bir kadın için çok kötü olduğunu belirten yakınları, Özmermer’e cezaevinde geçici koğuşta geçirdiği ilk gün, tüm gün boyunca su verilmediğini ifade ettiler.21 ocak 2020 Özermen 3. kez hakim karşısına çıkacak.BOLD –

 

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8777
Amerikan Doları
0,75512
Euro
7,9028
İngiliz Sterlini
8,7685
BIST
115748
Altın
7,021
Son Güncelleme: 04.07.2020 02:12