Dış Haberler

Berlin’deki Libya konferansında, Erdoğan pankartlarla protesto edildi

Berlin’de düzenlenen Libya Zirvesi, Erdoğan karşıtı pankartlarla protesto edildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Libya Konferansı AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı pankartlarla protesto edildi.Almanya Başbakanı Angela Merkel`in Başbakanlık konutunda düzenlediği Libya’da ateşkesin ve barışın sağlanması konusundaki Libya Konferansı kentte protesto edildi. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 12 ülkeden devlet ve hükümet başkanları ile Birleşmiş Milletler dahil çok uluslu örgütler Berlin’deki konferansa davet edilmişti.

Libya Konferansı: Erdoğan masadan erken ayrıldı:

Zirve, başkentte protestolar eşliğinde başlarken, Berlin Brandenburger Tor Alman Parlamentosu ve Başbakanlık binası etrafında polis çok sıkı güvenlik önlemi aldı. Ateşkes ve taraflara silah satışının durdurulmasının görüşüldüğü zirve sırasında, çok sayıda Libya vatandaşı Erdoğan`ı protesto eden pankartlar taşıdı.

MHP’nin desteğiyle TBMM’den geçirildi

AKP hükümeti Erdoğan’ın duyurduğu Libya’ya asker gönderme tezkeresini MHP’nin desteğiyle Meclis’ten geçirmiş, tezkerenin kabul edilmesinin ardından TSK’dan bir grup Libya’ya gitmişti. Bu gelişmenin ardından iktidarın Suriye’deki silahlı grupları da para karşılığında Libya’da gönderdiği iddiası tartışmalara neden olmuş, tepki çekmişti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4858
Amerikan Doları
0,85789
Euro
9,0741
İngiliz Sterlini
9,9469
BIST
1124
Altın
7,8
Son Güncelleme: 27.09.2020 09:08