Avustralya, Manşet

Galaxy Vakfı’ndan yangın mağdurlarına yardım kampanyası

Galaxy Vakfı tarafından, Avustralya’daki yangın felaketinde mağdur olan aileler için yardım kampanyası. NSW bölgesinde başlatılan yardım kampanyasına, Amity Eğitim Kurumları, Australian Relief Organisation (ARO), Advocates for Dignity (AFD), Affinity Intercultural Foundation ve diğer kardeş kuruluşlar destek veriyor.

Eylül ayında başlayan ve devam eden Avustralya’daki yangınlarla ilgili söndürme çalışmaları devam ediyor. Avustralya’da birçok noktada başlayan söndürme çalışmaları devam ederken, ilk belirlemelere göre, 24 kişinin, hayatını kaybettiği açıklandı. Binlerce koyun, koala, kanguru ve diğer hayvanların telef olduğu orman yangınlarıyla ilgili çeşitli kuruluşlar, yardım kampanyası başlattı.

GALAXY’DEN MAĞDURLARA YARDIM KAMPANYASI

Galaxy Vakfı tarafından, Avustralya’daki yangın felaketinde mağdur olan aileler için yardım kampanyası. NSW bölgesinde başlatılan yardım kampanyasına, Amity Eğitim Kurumları, Australian Relief Organisation (ARO), Advocates for Dignity (AFD), Affinity Intercultural Foundation ve diğer kardeş kuruluşlar destek veriyor. Öte yandan Victoria Eyaleti’nde Selimiye Vakfı ve diğer ilgili kuruluşların da benzer yardım kampanyasını başlattığı kaydedildi. Yardım kampanyası nedeniyle yazılı bir açıklamada bulunan Galaxy Vakfı Yönetim Kurulu, ilgili herkesi kampanyaya destek vermeye çağırdı. Federal ve Eyalet Hükümetlerinin ‘Olağanüstü Hal’ durumu ilan ettiğine dikkat çekilen açıklamada küçük veya büyük rakamlara bakmaksızın herkesin desteğinin beklendiği vurgulandı. Zor durumda olan vatandaşların yarasını sarma konusunda katkıda bulunmak amacıyla başlatılan yardım kampanyasının önemine işaret eden Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, şimdiden herkese teşekkür ettiklerini hatırlattı.

YARDIM ETMEK İSTEYENLER BU LİNKTEN YAPABİLİRLER:

https://www.gofundme.com/f/donation-for-bushfire-victims?utm_source=whatsapp-visit&utm_medium=chat&utm_campaign=p_cp+share-sheet

 KAMPANYA AVUSTRALYA DIŞINDAN DA YAPILABİLİR

Avustralya’daki orman yangınlarının mağdurlarına yardım kampanyasının, herkese açık olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, bu zor süreçte herkesin katkısının beklendiği ifade edildi. Toplanacak yardımların, yangınlarda vefat eden, evini ve iş yerini kaybeden insanlara ulaştırılacağı belirtilirken, tarihte görülmemiş şekilde önemli bir felaketin yaşandığı belirtildi.

AUF ÇALIŞANLARI, YAĞMUR DUASINA ÇIKMIŞTI

Bu arada geçen günlerde Australian Universal Federation (AUF) bünyesindeki eğitim kadrosu yağmur duasına çıkmıştı. Eğitim gönüllüleri, ülkedeki tabi felaketlerin son bulması kuraklık ve yangınlar nedeniyle, çocuklarıyla birlikte yağmur duası yapmışlardı.

24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 480 MİLYON HAYVAN TELEF OLDU

Çeşitli noktalarda çıkan ve bir türlü söndürülemeyen Avustralya yangınlarında, Belçika’nın 2 katı  kadar alan yanarak kül olurken, şimdiye kadar 24 kişi vefat etti. Sydney Üniversitesi Çevre bilimcileri ise; 480 milyon hayvanın telef olduğunu tahmin ettiklerini açıkladı. Eylül ayından bu devam eden yangınlarda, en az üç itfaiyeci hayatını kaybetti, toplamda ise hayatını kaybedenlerin sayısı 24’e yükseldi. 480 milyon hayvanın telef olduğu yangınlarda, bin 500’den fazla ev ve iş yeri ile Belçika’nın yüzölçümünün iki katı büyüklüğünde bir alan küle döndü. Yangınlara müdahale için 3 bin asker görev yapıyor.

Avustralya’da Eylül ayından bu yana süren yangınların neden aşırı sıcaklıklar. Aşırı sıcaklıklar nedeniyle 4 aya yakın süredir devam eden yangın nedeniyle 24 kişi hayatını kaybederken binlerce kanguru ve koala’da telef oldu. Yetkililer, Yeni Güney Galler (NSW) Eyaleti’nde koalaların 3’te birinin tamamen yok olduğunu açıkladı. Yangınların en çok etkilediği Victoria Eyaleti Başbakanı da, 6 bölgeyi ve tatil köyündeki durumu ‘felaket’ olarak ifade etti. Victoria Eyaleti’ne bağlı sahil kasabası Mallacoota’da etkili olan yangının yerleşim yerlerine yaklaşması üzerine deniz kenarına sığınan yaklaşık bin kişi, donanmaya ait “MV Sycamore” ve “HMAS Choules” gemileriyle tahliye edilmişti. Sydney ve Canberra kentine giden otoyollarda uzun araç kuyrukları oluşmuş, yola çıkanların çoğunun tatilini yarıda kesenler olduğu kaydedilmişti. Araçlar, süpermarket ve benzin istasyonları önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu. ZAMAN Avustralya

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4703
Amerikan Doları
0,85518
Euro
9,0513
İngiliz Sterlini
9,8872
BIST
1120
Altın
7,755
Son Güncelleme: 24.09.2020 22:27