Amerika

Gergerlioğlu müjdeyi verdi: Küçük Ahmet Burhan tedavi için Almanya’ya gidiyor

HDP Kocaeli Milletvekili TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Çok kısa süre sonra iyi haber vereceğiz inşallah. Vize sorunu duyarlı vatandaşlar, Almanya Büyükelçiliği’nin hassasiyeti ve yardımlarıyla çözülüyor” dedi.

Babası tutuklu, annesinin de yurt dışı yasağı olan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın Almanya’da tedavi olması için olumlu gelişmeler olduğu öğrenildi.HDP Kocaeli Milletvekili TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Çok kısa süre sonra iyi haber vereceğiz inşallah. Vize sorunu duyarlı vatandaşlar, Almanya Büyükelçiliği’nin hassasiyeti ve yardımlarıyla çözülüyor” dedi.

CEZAEVİNDEKİ BABAYA 1 SAATLİK GÖRÜŞME:

Bu arada Babası 22 aydır cezaevinde olan kemik kanseri hastası 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’ın en mutlu günün yaşadı. Ahmet Burhan aylar sonra cezaevindeki babasıyla 1 saat görüşebildi.Adana Savcılığı’nın izni ile hastanede görüşen baba ile oğlun buluşması videoya alındı. Minik çocuğun babasının defalarca anlında öpmesi dikkat çekti.Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç da yurt dışı yasağından dolayı çocuğunun tedavi için Almanya’ya götüremiyor.

AVAZYAN’DAN SÜRPRİZ ZİYARET

Öte yandan Almanya’da tedavisi için annesine pasaport verilmeyen kemik kanseri 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’a yazar ve aktivist Natali Avazyan moral ziyaretinde bulundu.Babası 22 aydır cezaevinde olan Ahmet Burhan Ataç dün de mutlu bir gün yaşamıştı. Ahmet Burhan aylar sonra cezaevindeki babasıyla 1 saat görüşebildi. Adana Savcılığı’nın izni ile hastanede gerçekleşen görüşmede Ahmet’in babasını defalarca alnından öpmesi görüntülere yansıdı.Bu buluşmanın ardından, Ahmet Burhan’ı ziyaret edeceğini belirten Natali Avazyan, elinde hediyelerle bugün hastaneye gitti. Bir süre Ahmet Burhan ile sohbet eden Avazyan, Ahmet’e her zaman yanında olacağını söyledi.

EsKi CHP milletvekili Zülfikar Tümer ile Ahmet Burhan’a ziyerette bulaunan Avazyan, vize konusunda yardımcı olunacağı haberinin kendilerini çok sevindirdiğini kaydetti.

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6249
Amerikan Doları
0,88086
Euro
9,2104
İngiliz Sterlini
10,1521
BIST
1145
Altın
7,854
Son Güncelleme: 01.10.2020 01:29