Manşet, Zulüm Günlüğü

Lütfen daha duyarlı olun: Harbiyelilerin sesi dalga dalga yayılıyor

Müebbet hapis cezası alan harbiyeli öğrenciler için Melek Çetinkaya’nın başlattığı adalet arama eylemi dalga dalga yayılıyor. Harbiyeli anneler çocukları için her yerde eylemler yapıyor.

Bir harbiyeli annesi bindiği metroda çocuklarının yaşadıklarını yolculara anlattı. “Lütfen duyarsız olmayalım, hepimiz anneyiz hepimizin evladı var.” diyen anne şunları söyledi:

“İki dakika dinleyebilir miyiz? Hepimizin dertleri var ama şu anda hukuk noktasında çok büyük bir darbe almış durumdayız. 13-14 yaşında devlete teslim edilmiş öğrenciler şimdi darbe iddiasıyla müebbet hapis cezası aldılar. 5 günlük erler darbe adı altında müebbet hapis cezası aldılar. Hakkımızı arayamıyoruz, nerede bir duyuru yapmak istesek polis bizden önce orada oluyor. Hemen darp edilerek gözaltı yapılıyor. Adalet maalesef şu anda ülkemizde işlemiyor. Bu çocuklar darbeyle yargılandılar; sözüm ona ama yargılanmadılar. Hukuksal hiçbir işlem olmadı. Şahitler dinlenmedi, dosyalarımız incelenmedi. Bütün taleplerimiz reddedildi.”

“Youtube kanalına Melek Çetinkaya adı altında girerseniz yapılan bütün faaliyetler, yapılan her şeyler ortaya çıkıyor. Lütfen duyarsız olmayalım, hepimiz anneyiz hepimizin evladı var.”

Gazeteci Büşra Taşkıran’a polis şiddeti: Makinesi kırıldı, yüzü ve vücudu darp edildi

Öte yandan Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya’nın “Adalet Yürüyüşü” 2. gününde de polis engeline takıldı. Çetinkaya’nın programını takip eden gazeteci Büşra Taşkıran ise polis tarafından darp edildi.Asfalta yatırılan ve telefonu alınmaya çalışan Taşkıran yerdeyken bir polis diz kısmına bastırarak bacağımı kırmaya çalıştı. Taşkıran, “Başka polis “bacağını kırıyorsun, bu kadın yapma abi” demesi üzerine durdu. Bunlar kimin polisi? Makinem kırıldı. Yüzümde ve vücudumda sayısız morluk var. ” dedi.

Yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı;

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4858
Amerikan Doları
0,85789
Euro
9,0741
İngiliz Sterlini
9,9469
BIST
1124
Altın
7,8
Son Güncelleme: 27.09.2020 11:40