Gündem, Manşet

Yusuf Pekmezci ilk ifadesinde: Hocaefendi’yi severim, Ona terörist diyemem

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin gözaltına aldığı İzmir’in tanınmış hayırsever esnaflarından Yusuf Pekmezci’nin emniyet ifadesi ortaya çıktı.

Tansiyon, kemik erimesi rahatsızlığı bulunan Alzheimer hastası 81 yaşındaki Pekmezci, ilk ifadesinde, “Fethullah Gülen Hocaefendi’yi severim. Ona terörist diyemem” dediği öğrenildi.Ömrünü ve mal varlığını eğitim hizmetlerine adayan Yusuf Pekmezci, 3 yıl süren aramaların ardından kaldığı evde önceki gün gözaltına alındı. Yandaş medya, ilk dakikadan itibaren Pekmezci’nin ‘Cemaat’in üst düzey yöneticisi’ olduğunu yazdı. Kendi halinde bir hayat süren Pekmezci için bugün de ‘Kadim abi’ ve ‘irşatçı’ gibi yakıştırmalar yapıldı. Haberlerde, gözaltına alındığı evde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere tutulan 300 bin TL için de ‘kripto yardım’ ifadeleri kullanılarak algı oluşturulmaya çalışıldı.

Kalça kırığı sebebiyle 3 ay önce özel bir hastanede ameliyat olan Pekmezci, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinde, “Kendisiyle geçmiş yıllarda İzmir’de bir Kur’an kursu kurduk. Fethullah Gülen Hocaefendi’yi severim. Ona terörist diyemem. Çünkü hiçbir terör faaliyetini görmedim. Bank Asya’ya hiç para yatırmadım. Hesabım da yoktu. Çocuklarım da Hizmet Hareketi okullarında okumadı.” dedi.tr724

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6151
Amerikan Doları
0,8828
Euro
9,1163
İngiliz Sterlini
9,9462
BIST
1112
Altın
7,698
Son Güncelleme: 20.09.2020 16:38