Manşet

Havuz Medyası’nın metafizik hocası Erol Tangut’a çocuğa tacizden 33 yıl hapis

Mavuz Medyası Akit ve Beyaz TV’de dini içerikli yayınlara katılan Erol Tangut, kendisine tedavi için emanet edilen 16 yaşındaki 2 kız çocuğunu taciz etmekten suçlu bulundu.

Paranormal Uzmanı, Metafizik Hocası ve Sayik olduğunu iddia eden ve Ankara Ulus’ta ofisi bulunan Erol Tangut 2018 yılında kendisine tedavi için gelen 16 yaşındaki A.A’nın geceyi kendisinde geçirmesi için annesini ikna etti. Anneyi ‘Kızınızla konuşacaklarımız var’ diyerek kandıran Tangut, evinde A.A’ya tecavüz etti. Olayı öğrenen anne ve A.A Tangut’tan davacı oldu. Evde cinsel istismara maruz bırakıldığını anlatan A.A., “Olanları kimseye anlatmamamı söyledi. ‘Anlatırsan helal harama dönüşür’ dedi. Yanımızda kimse yoktu. Ertesi gün beni ofisinde anneme teslim etti” dedi.

‘METAFİZİK HOCASI BİLİYORDUK’

Tangut’un ikinci kurbanı ise, yine 16 yaşındaki E.B. oldu. E.B Annesiyle sorunlar yaşadığı gerekçesiyle “metafizik hocası” olarak bildikleri Erol Tankut’un ofisine gittiklerini söyledi. Tangut’un evinde gerçekleşen ikinci görüşmede ve başka bir evde gerçekleşen görüşmede cinsel istismara maruz bırakıldığını anlatan E.B., şikayetçi oldu. Annesi N.E. de sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi.

ÇOCUĞA TACİZ VE DOLANDIRICILIKTAN DAVA

Erol Tangut hakkında, suç tarihinde her ikisi de 16 yaşında olan E.B. ve A.A.’nın şikayeti üzerine, “Dini inanç ve duyguların istismarı sonucu dolandırıcılık”, “çocuğa karşı basit cinsel istismar ve çocuğu karşı nitelikli cinsel istismar” suçundan Ankara 7’nci Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Aynı zamanda Tangut’un Ankara Ulus’ta bulunan ofisinde çalışan babası Halil Tangut, kızı S.R.T., Adem Şahiner, İsa Bostancı, N.Ö. ile N.K. hakkında da “dolandırıcılık suçuna iştirak” suçundan dava açıldı.Davanın karar duruşması 17 Şubat’ta görüldü. Son sözleri alınan sanık Erol Tangut suçlamaları kabul etmeyerek beratını talep etti. Mahkeme, son sözünün ardından sanık Tangut’u, mağdur E.B.’ye yönelik “hile ile zincirleme şekilde basit cinsel saldırı” suçundan 10 yıl, mağdur A.A.’ya yönelik “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 20 yıl, “dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık” suçunda 3 yıl 9 ay olmak üzere, toplam 33 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Cezada indirim uygulanmadı.Mahkeme, “dolandırıcılık suçuna iştirak” suçundan sanıklar Adem Şahiner ve İsa Bostancı’ya 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verirken, aynı cezaya çarptırılan Halil Tangut hakkındaki hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına hükmetti. Sanıklar N.Ö., S.R.T. ve N.K. ise beraat etti.

BEYAZ VE AKİT TV’DE DİNİ İÇERİKLİ PROGRAMLARA KONUK OLUYORDU

Tangut, “Tövbe-i Sayik” ve “Şeytan Haritası” adlı kitapların da yazarı. Kendisini psikiyatri ve paranormal uzmanı, metafizik hocası, sayik olarak tanıtan Erol Tangut spiritualist metafizik araştırma ve danışmanlık hizmeti verdiğini söyleyerek cin ve şeytanın musallat olduğu insanları kurtardığını öne sürüyordu. 15 Temmuz sonrası Hizmet Hareketi gönüllülerinin toptan lanetlendiğini iddia eden Tangut, sık sık AKP yanlısı yayın yapan Beyaz ve Akit TV’deki dini içerikli programlara konuk oluyordu.

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1214
Amerikan Doları
0,66896
Euro
7,3421
İngiliz Sterlini
8,3511
BIST
91126
Altın
6,794
Son Güncelleme: 06.04.2020 10:39