Avustralya

Başbakan Yardımcısı, Pinnacle Koleji’ne teşekkür etti: Avustralya değerlerine bağlı çalışmalarını sürdürüyor

Güney Avustralya Eyaleti Çokkültürlülük Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Jing Lee  Pinnacle  Eğitim Kurumları yöneticilerini kabul etti.

Parlamento’daki odasından gerçekleşen görüşme, yaklaşık bir saat sürdü.Eğitim Kurumu Genel Müdürü ve Diyalog ve Halkla İlişkiler Direktörü Mehmet Aslan’ı makamında kabul eden Başbakan Yardımcısı Lee, Eyalet Hükümeti’nin Çokkültürlülük çalışmalarının önemine işaret etti. Görüşmede, eyaletin, eğitim, kültür. Sosyal, ekonomik ve diğer alanlarla ilgili çalışmalara dikkat çeken Jing Lee, özellikle Pinnacle Eğitim Kurumları’nın Avustralya’nın değerlerine bağlı ve eyaletin önemli kurumları arasında yer aldığını belirtti.

Lee şunları söyledi: ” Pinnacle Eğitim Kurumları, örnek bir eğitim kurumu olarak tanıyorum. Toplumun geniş kitlesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Çokkültürlü bir okul vizyonuna ve misyona sahip olmasından dolayı, toplum tabanında önemli bir değer  olmaya başladı. Farklı kültür ve inanca sahip insanları, çeşitli programlarla bir araya getiriyor. Bilhassa her yıl düzenlenen geleneksel ‘Toplum Liderleri İftarına katılıyorum ve çok beğeniyorum. Bu faaliyetler çok önemli. Bir eğitim kurumunun, eğitim faaliyetinin yanında,  böylesi toplumsal etkinliklere ev sahipliği yapması çok önemli.  Okul olarak, Avustralya değerlerine bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyorsunuz ”dedi.

YILDIRIM:ÜÇ KAMPÜSLE EĞİTİM HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Pinnacle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Deniz Yıldırım’da kabulden dolayı Başbakan Yardımcısına teşekkür etti. Eğitim Kurumları olarak şimdiye kadar iki kampüste devam ittiklerini geçen eğitim öğretim yılında eklenen yeni bir kampüsle üçüncü kampüsle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Genel Müdür Yıldırım şunları söyledi: “ Öncelikle yaklaşık bir saat süren bir vakit ayırıp, bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Avustralya’nın Çokkültürlülük politikasına uygun olarak, eğitim kurumumuz ile toplum arasındaki ilişkileri daha da genişletmeyi planlıyoruz. Bu çerçevede Diyalog ve Halkla İlişkiler Direktörümüz Mehmet Aslan da, bu eğitim öğretim sezonunu başında göreve başladı. Toplumsal faaliyetlere katkı aynı zamanda eğitimin de önemli unsurlarından olduğunu düşünerek, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizi kabul ettiğiniz için bir kez daha teşekkür ederiz ”dedi.Öte yandan görüşmeden sonra, Çokkültürlülük Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Jing Lee, misafirlerine, parlamento binasını gezdirdi.ZAMAN-Avustralya

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0838
Amerikan Doları
0,67262
Euro
7,367
İngiliz Sterlini
8,2623
BIST
88125
Altın
6,612
Son Güncelleme: 29.03.2020 14:41