Zulüm Günlüğü

Annesiyle cezaevinde kalan Muaz Bebek, yeni hayatına alışmaya çalışıyor

Bir yıl boyunca Tarsus Cezaevinde tutulan Muaz bebek, artık hapishane avlusunun soğuk zeminlerinde değil, oyun parklarının çimlerinde oynuyor.

SEVİNÇ ÖZARSLAN-BOLD ÖZEL

60 günlükken annesiyle birlikte hapse giren Muaz yeni hayatına alışmaya çalışıyor. İlk başlarda çime bırakıldığında ağlayan Muaz bebek, bugünlerde çimlere basmaya başladı. Oğlunu güneşli günlerde parka götüren Levent Bahadır, “Muaz ilk başta çimlere hiç basamıyordu. Çime ve kuma bıraktığımda çığlık çığlığa ağlıyordu. Şimdi biraz alıştı ama tabi diğer hapiste kalan bebekleri düşünüyorum. Umarım onları da bir an önce bırakırlar” dedi. Oğlunun parkta çektiği bir videosunu paylaşan Levent Bahadır, Muaz’ın parkın beton zeminiyle çimler arasında yaşadığı git-gel anları anlatırken hüzünlendi.z/ 

Cemaat soruşturmaları kapsamında 7 Aralık 2018’de tutuklanan Nurhan Erdal Bahadır 31 Aralık 2019’da tahliye edildi. Bel fıtığı hastası olan Bahadır, bu süreçte Aort Koarktasyonu adlı kalp rahatsızlığıyla dünyaya gelen oğlu ile cezaevi ortamında ve koşullarında yaşamak zorunda kaldı. Bu süreçte Muaz bebeğin hem kalp hem de göz rahatsızlıkları nedeniyle olması gereken tedavileri geciktirildi. 4 Ekim 2018’de dünyaya gelen Muaz ilk doğum gününü de cezaevinde kutladı.

780 BEBEK HALA HAPİSTE

Muaz bebek hapisten kurtuldu ama resmi rakamlara göre Türkiye’de hala 780 bebek bulunuyor.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1394
Amerikan Doları
0,67764
Euro
7,4603
İngiliz Sterlini
8,4359
BIST
89553
Altın
6,9
Son Güncelleme: 05.04.2020 23:49