Avustralya

“Koronavirüs taşıyorum” deyip polisin üzerine öksüren genç, gözaltına alındı

 Avustralya’da karakol girip “Koronavirüs taşıyorum” diyerek şaka yapmak amacıyla polisin üzerine öksüren 21 yaşındaki genç gözaltına alındı ve kefaretle serbest bırakıldı.

Reuters’ın aktardığına göre 21 yaşında bir genç, arkadaşıyla beraber Coffs Harbour’daki polis karakoluna girdi.Genç adam, karakolun içinde 71 yaşındaki bir polis memurunun üzerine öksürdü ve yeni tip Koronvirüs taşıdığını söyledi. Arkadaşı olayı telefonuyla kaydetti.Şakaya maruz kalan polis memuru, 21 yaşındaki adamın bilinçli olarak üzerine öksürdüğünü ifade etti. Şakanın ardından karakol kapatıldı ve Koronavirüs taşıdığını iddia eden adamın durumu kontrol edilirken izolasyon protokolleri devreye sokuldu. 21 yaşındaki adam niyetinin “şaka yapmak” olduğunu söyledi.Adam, fiziksel zarar verme yoluyla korkutma ve polis memurunun görevini yapmasını engellemekle suçlanıyor. Gözaltına alınan adam kefalet ile serbest bırakıldı ve 6 Mayıs’ta hâkim karşısına çıkacak.

SON 24 SAATTE BİR KİŞİ ÖLDÜ, TEDBİRLER ARTIRILDI

Öte yandan Avustralya’da aralarında 9 ve 7 yaşlarındaki 2 çocuğun da bulunduğu 138 kişide korona virüsünün tespit edilmesi sonucu ülkede toplam vaka sayısının 2 bin 317’ye yükseldiği, son 24 saatte bir kişinin hayatını kaybetmesi üzerinde ise ölü sayısının 8’e yükseldiği açıklandı. Avustralya’da ilk kez çocuklara yapılan yeni tip korona virüs testi pozitif çıktı. Aralarında 2 çocuğun bulunduğu 138 kişiye yapılan testlerin pozitif çıktığı açıklandı. Yeni Güney Galler eyaleti ve Sydney’de yaşayan yaşları 9 ila 7 olan 2 çocuğun tedavi altına alındığı açıklandı. Yeni Güney Galler Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada vakaları doğrulayarak 2 çocuğun da tedavi altında olduğunu belirtti.

 

Son 24 saatte 138 yeni vaka ve 1 ölümün daha yaşandığı Avustralya’da toplam vaka sayısı 2 bin 317’ye ölü sayısı 8’e yükseldi. 70 yaşındaki kadının ölüm haberinin ardından ülke genelinde korona virüsüne karşı tedbirler artırıldı. Son alınan kararlara göre berberler, kütüphaneler, yüzme havuzları ve spor salonları da kapatıldığı belirtildi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1351
Amerikan Doları
0,678
Euro
7,4517
İngiliz Sterlini
8,4295
BIST
89553
Altın
6,891
Son Güncelleme: 05.04.2020 23:19