Avustralya, Manşet

Victoria’da 4 bebekte daha korona virüs tespit edildi

Avustralya’da 4 bebekte daha koronavirüs tespit edilirken, ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 19’a yükseldi.

Victoria eyaletinde koronavirüs (Kovid-19) bebeklere sıçradı. 4 bebekte korona virüs tespit edilmesinin ardından, eyaletteki korona virüs bebek vakaları 5’e yükseldi.Victoria Eyaleti Sağlık Bakanı Jennt Mikakos, bebeklere evlerinde karantina altındayken virüs bulaştığını belirterek olayla ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı. Mikakos, eyaletteki korona virüs vakalarının da bine yaklaştığını ifade etti.

ÖLÜ SAYISI 19’A VAKA SAYISI 4 BİN 557’YE YÜKSELDİ

Son 24 saatte 97 kişide daha virüs tespit edilmesinin ardından toplam vaka sayısının 4 bin 557’ye yükseldiği Avustralya’da, virüs kaynaklı can kaybı sayısı ise 19’a yükseldi. Bir vatandaşın daha kaybetmesiyle ikinci ölümün gerçekleştiği Tazmanya eyaletinde ise yeni ev karantinası kurallarının uygulanmaya başladığı bildirildi.Avustralya hükümeti, korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla yeni kuralların hayata geçirildiğini açıkladı. Karantina uygulamasının devam ettiği ülkede, 2 kişiden fazla kişinin 1 buçuk metreden daha yakın mesafede durması da yasaklandı. Ülkede çocuk parkları, ve açık-kapalı spor alanları da kapatılırken, 70 yaşın üzerindeki vatandaşların günde bir kez yürüyüş için evde çıkmaları dışında sokağa çıkmaları yasaklandı.

150 MİLYON MASKE ÜRETİLDİ

Korona virüs nedeniyle maske, eldiven ve genel temizlik malzemelerin temininde sıkıntı çeken Avustralya’da tekstil üreticilerinin 150 milyon maske ürettiği öğrenildi. Güney Avustralya’da üretilen maskelerin ülke geneline dağıtılacağı belirtilirken, dağıtımda önceliğin gıda sektöründe hizmet veren çalışanlar olduğu bildirildi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,6801
Amerikan Doları
0,72629
Euro
7,5605
İngiliz Sterlini
8,4936
BIST
108097
Altın
6,747
Son Güncelleme: 03.06.2020 05:48