Avustralya

Sydney’de kıyafet satan mağazaya giren araç 11 kişiyi yaraladı

Avustralya’nın Sidney kentinde Müslümanlara yönelik kıyafet satan bir mağazaya giren araç en az 11 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Yeni Güney Galler polisi, aracın mağazaya girmeden önce ışıklarda durduğunu, daha sonra mağazanın önünde bir başka araca çarparak içeri girdiğini açıkladı. Avustralya’nın Yeni Güney Galler Eyaletindeki Greenacre kentinde dumanlar çıkan bir araç, trafikte seyir halindeyken önce bir otomobile çarptı, ardından Müslümanlara yönelik kıyafet satan ‘Hijab House’ adlı giyim mağazasına daldı. Kazada, mağazada alışveriş yapan 11 kişi ve aracı kullanan sürücü yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi kaza yerinde uyguladı.

‘KASTEN YAPILMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR’

Görgü tanığı John Makhlouf, ‘Çok fazla duman gördüm ve korna sesi duydum. Bir araba yoldan çıktı ve diğer araba doğrudan mağazaya girdi ve sürekli korna sesi duyuluyordu. Köşede duran ya da ışıklardan geçen kimse olmaması bir şans dedi. Avustralyalı bir radyo sunucusuyla konuşan Yeni Güney Galler (NSW) polis memuru Murray Reynolds, Kasten yapılmış gibi görünüyor ifadelerini kullandı. Ancak, NSW Polisi, kazanın terörle ilgili olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını, soruşturmanın ise devam ettiğini belirtti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,659
Amerikan Doları
0,74186
Euro
7,7528
İngiliz Sterlini
8,6237
BIST
105520
Altın
6,978
Son Güncelleme: 30.05.2020 18:59