Gündem, Manşet, Zulüm Günlüğü

AKP rejimi bir cana daha kıydı: Tutuklu ağır hasta olmasına rağmen tahliye edilmedi, hayatını kaybetti

Osmaniye’de kalp krizi ve beyin kanaması sonucu 3 kez yoğun bakıma alınan ve durumu iyi denildiği için tahliye edilmeyen hasta tutuklu Sabri Kaya hayatını kaybetti.

Kalbi yüzde 25 çalışan Kaya, 25 Mart’ta kalp krizi ve beyin kanaması geçirmişti. Kaya, 3 kez yoğun bakıma alınıp, “Durumu iyi” denilerek tekrar cezaevine götürülmüştü.Osmaniye 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde geçirdiği bağırsak kanaması sonucu sık sık hastane ve cezaevi arasında gidip gelen tutuklu Sabri Kaya hakkında tahliye kararı verildiği gün getirildiği Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

TAHLİYE KARARI VERİLDİĞİ GÜN HAYATINI KAYBETTİ

Kaya için 20 Mayıs’ta Osmaniye Devlet Hastanesi tarafından “Cezaevinde kalamaz” raporu verilip, aynı gün Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Kaya hakkında Osmaniye Devlet Hastanesi tarafından “Cezaevinde kalamaz” raporu verildikten sonra Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da dün tahliye kararı verildi.Kaya’nın avukatı İlhan Öngör, tahliye kararı sonrasında “Artık kurtulacak gibi değil. Yaşaması zor. Hatta hastaneden sağlıklı bilgi verilmiyor. Bize, ‘öldü’ demiyorlar ama ‘yaşaması zor’ diyorlar. Doktorlarla görüştüm bana, tedaviye artık cevap vermediğini söylediler” demişti.

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER