Manşet, Video Haberler

15 Temmuz ‘Gazilerine’ polis engeli: Haklarımızı ver Cumhurbaşkanı

Darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Beştepe’de bulunan 15 Temmuz Anıtı’na gitmek isteyenlere polis müdahale etti.

15 Temmuz’da yaralananlar Türk Bayrağı açarak, anıta gitmelerine izin verilmemesi nedeniyle oturma eylemi yaptı.Eylemcileri engelleyen polisler, gazetecilerin de çekim yapmasına engel olmak isterken, eylemciler basın mensuplarının çekim yapmasını engelleyen polislere tepki gösterdi.

POLİSLE EYLEMCİLER ARASINDA GERGİNLİK 

15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile sokağa çıkan ve yaralananların anma programına davet edilmemeleri nedeniyle kendi programlarını düzenlemek istedi. Karşıyaka Mezarlığı’nda yer alan ’15 Temmuz Şehitliği’ni ziyaret eden eylemciler, ardından Beştepe’deki ‘15 Temmuz Şehitleri’ anıta geldiler. Ancak eyleme izin verilmemesi üzerine polis ile eylemciler arasında gerginlik yaşandı.

‘HAKLARIMIZI İSTEYECEĞİMİZİ BİLİYORLAR’ 

Polislerin yaşananları görüntülemek isteyen gazetecilere engel olması üzerine eylemciler polise itiraz ederek, “Gazeteciler bu görüntüleri çekecek. Engel olamazsınız” sözleriyle tepki gösterdiler.15 Temmuz’da yaralanan Ufuk Yeğin “Karşılarına geçip ‘Haklarımızı ver sayın Cumhurbaşkanı’ diyeceğimizi çok iyi biliyorlar. O nedenle bizi engelliyorlar” dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,3273
Amerikan Doları
0,85769
Euro
8,762
İngiliz Sterlini
9,6878
BIST
1114
Altın
7,43
Son Güncelleme: 12.08.2020 18:00