Ailem, Gündem, Video Haberler

Ekranların sevilen yüzü Oktay Usta, sevenleriyle yeniden buluşuyor

Samanyolu Televizyonunda ‘Yeşil Elma’ isimli yemek programını sunan ve izleyicinin gönlüne taht kuran Oktay Aymelek (Oktay Usta) uzun bir aradan sonra  sevenleriyle yeniden buluşuyor.

Samanyolu TV’de yıllarca yaptığı reytingi yüksek Oktay Usta ile Yeşil Elma programıyla tanınan Oktay Aymelek, “Chef Oktay Usta” Youtube kanalıyla sahalara geri döndü. Bundan sonra düzenli olarak kendi kanalında program yapacağını duyuran Oktay Usta, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yeni bölümleriyle sizlerle olacağını duyurdu. Sevenlerini çok özlediğini ve herkesi programını davet eden Oktay Usta,  birbirinden lezzetli yemekler hazırladığını belirtti. Renkli kişiliği ve güler yüzüyle uzun yıllar herkesim kalbinde yer alan, herkesin  severek izlediği Oktay Usta,  Samanyolu Televizyonunun AKP rejimince gasp edilmesinden sonra, izleyicilerinden ayrı kaldı.

OKTAY USTA KİMDİR?

Bolu, Mengenli olan  Oktay  Aymelek (Usta usta), aşçı bir babanın oğlu  olarak 15 yaşında bu sektöre atıldı. Birçok otelde şef olarak görev yaptı. Daha sonra Uluslararası yarışmalarda madalyalar aldı. 2000 bin yılında İngiltere’de düzenlenen bir yarışmada birincilik alan Aymelek, 1998 yılından itibaren, Samanyolu’nda ‘Yeşil Elma’ adlı programı sunmaya başladı. Ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde yemek tariflerini yaptı. Sanat, spor, siyaset, dünyasının ünlüleri programa konuk olarak katıldı. Defne Joy Foster, Semra Özal, Mahmut Tuncer, en çok konuşulan programlardan oldu. Yemek programı kendi alanında ilk olma özelliği taşımasına rağmen, Tv. programları arasında en çok reyting alan program oldu. Selim Çağlayan-ZAMAN-Avustralya

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,6151
Amerikan Doları
0,8828
Euro
9,1163
İngiliz Sterlini
9,9462
BIST
1112
Altın
7,698
Son Güncelleme: 19.09.2020 14:59