Gündem

Veremeyeceğimiz hesabımız yok: Cezaevinden çıkan Melek Çetinkaya ‘adalet için’ yeniden yollarda

Harbiyeli oğlunun müebbet hapis cezası almasına karşı yürüttüğü adalet mücadelesiyle Türkiye’nin tanıdığı Melek Çetinkaya, cezaevinden çıktıktan 4 gün sonra yine eylem alanlarına döndü.

Sakarya Caddesi’nde KHK’lı Cemal Yıldırım’la açıklama yapan Çetinkaya, “Bizim bu dünyadaki hakim savcılara da Allah’a da veremeyeceğimiz bir hesabımız yok” dedi.‘Suç ve suçluyu övmek’ suçlamasıyla tutuklanarak 66 gün özgürlüğünden mahrum bırakılan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, geçtiğimiz pazartesi günü çıktığı ilk mahkemede tahliye edilmişti. Çetinkaya, Sakarya Caddesi’nde yıllardır hak mücadelesi veren KHK’lı Cemal Yıldırım’la birlikte yine sokağa çıktı.Melek Çetinkaya’yla açıklama yapan Cemal Yıldırım, HDP’li 82 siyasetçi ile İstanbul’da 76 akademisyen ve doktorun yanısıra İsimler Hareketi soruşturması kapsamında 24 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

“SOKAKTAYIZ, DİRENMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yıldırım, “Sokaktayız yine. Faşizme karşı direnmeye devam ediyoruz. Etrafımız yine onlarca polisle çevrili ancak herkes şunu çok iyi bilsin, bugün gerçek muhalefet, gerçek muhalif olmak demek sesini çıkarmakla alakalıdır. Susmamızı, sinmemizi ve korkmamızı istiyorlar. Şunu çok iyi bilsinler; faşizme teslim olmayacağız. AKP gibi çürümüş bir çete artık bu ülkeyi yönetemez” dedi.

ÇETİNKAYA: VİCDANIMIZ RAHAT

Melek Çetinkaya ise “Bizim bu dünyadaki hakim savcılara da Allah’a da veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Vicdanımız rahat” ifadelerini kullandı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,9093
Amerikan Doları
0,94621
Euro
9,8218
İngiliz Sterlini
10,8786
BIST
1127
Altın
8,421
Son Güncelleme: 29.10.2020 16:52