Manşet, Politika

HDP’den Emniyet’in önünde tepki: Tutuklu arkadaşlarımıza bir şey olursa siz sorumlusunuz

“Kobanê soruşturması” kapsamında 25 Eylül’den bu yana gözaltında tutulan Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticileri için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü önünde partinin milletvekilleri tarafından açıklama yapıldı. 

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, gözaltında bulunan siyasetçilerden bilgi alınmasının engellenmesine tepki gösterdi. Siyasetçilerle görüşme taleplerinin olduğunu kaydeden Kerestecioğlu, emniyetteki koşulların kötü olduğunu belirtti.

Kerestecioğlu, “5 gündür arkadaşlarımız içeride. Geliyoruz, bilgi almaya çalışıyoruz, ancak izin verilmiyor. 6 yıldır yapılmayan soruşturma kirli bir oyuna dönüşmüş durumda” dedi. Emniyet yetkililerinin kendilerine yönelik tutumuna tepki gösteren Kerestecioğlu, “Burada yemek sorunu var. Arkadaşlarımıza taze yemek verilmiyor, bayat yemekler veriliyor. 3 arkadaşımız yemeklerden zehirlendi. Hasta olan arkadaşlarımız var” diye konuştu.“Pandemi koşullarında arkadaşlarımızın can güvenliğine ve yaşamına bir şey olursa siz sorumlusunuz” diyen Kerestecioğlu, 20 milyonu aşan bir temsiliyeti bulunan partilerinin yok sayılamayacağını vurguladı. Kerestecioğlu, “İçerdeki arkadaşlarımız baş eğmediler, hiçbirimiz de baş eğmeyeceğiz. Zannetmeyin bu hep böyle gidecek, bu ülkeye demokrasi geldiğinde herkes adil yargılanacak. Yargının ve yargılamanın siyasi olduğunun farkındayız” diye kaydetti. (MA)

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,831
Amerikan Doları
0,93494
Euro
9,658
İngiliz Sterlini
10,6413
BIST
1142
Altın
8,181
Son Güncelleme: 27.10.2020 08:40