Amerika

Helikopter ile balayına giden Ankara Başsavcıs Kocaman’ın nikahına devlet tam kadro katıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yücel Kocaman’ın nikahı da balayı gibi görkemli oldu. Balayı yaptığı otele özel helikopterle gidin Kocaman’ın nikah töreninde ise devlet tam kadro oradaydı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ile Ayca Dursun’un nikahını Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı kıydı. Yaptığı lüks harcamalarla gündeme gelen başsavcının Nikah şahitliğini ise Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, YSK Başkanı Muharrem Akkaya, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu yaptı.Türkiye’de ilk kez bir başsavcının nikahında devletin ve yüksek yargının tepesindeki isimler hazır bulundu.

Geceliği 10 bin TL’lik otele helikopterle gitmişlerdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, inşaat mühendisi nişanlısı Ayça Dursun’la geceliği yaklaşık 10 bin TL olan Bodrum Mandarin Oriental Otel’e helikopterle giderek tatil yapmasıyla gündeme gelmişti.Zonguldak Çaycumalı olan Başsavcı Kocaman, 26 Temmuz’da hemşehrisi olan inşaat mühendisi Ayça Dursun ile aile arasında yapılan törenle nişanlanmıştı. Kocaman adli tatilden faydalanarak, Dursun ile birlikte geceliği yaklaşık 10 bin TL olan Bodrum’daki Mandarin Oriental Otel’de konakladı. Kocaman ve Dursun’u havalimanından alan özel helikopter otele kadar getirdi.

Dursun, helikopterle otele giderken çektiği videoyu instagram adresinden paylaşırken, ‘Good morning’ notu ekledi. Dursun ayrıca otelin farklı alanlarında çekilen fotoğrafları da instagram hesabından paylaştı.Fotoğraflardan birinde Başsavcı Kocaman’ın üzerindeki Etro marka tişört ise dikkat çekti. Türkiye’de başsavcı maaşları 12 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiyor.Bodrum Göltürkbükü’ndeki Mandarin Oriental Otel bölgenin en iyi otellerinden biri olarak biliniyor. 137 odalı otelde ayrıca konaklama için özel villalar bulunuyor. Plajında özel dinlenme ve güneşlenme kabinleri bulunan otelde dalış eğitimleri de veriliyor. Otel, eylül ayında iki kişilik konaklama için günlük 9 bin 387 TL fiyat veriyor.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,9064
Amerikan Doları
0,94541
Euro
9,8131
İngiliz Sterlini
10,8676
BIST
1127
Altın
8,423
Son Güncelleme: 29.10.2020 17:37