Gündem, Manşet, Zulüm Günlüğü

Tutuklu KHK’lı Cengiz Öğretmen sabah sayımında beyin kanaması geçirdi

30 aydır Siirt Cezaevinde tutuklu bulunan KHK’lı fizik öğretmeni Cengiz Karakurt (41), sayımda fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Korona nedeniyle yoğun bakımda yer olmadığı için özel bir hastaneye sevk edilen Karakurt’un durumu kritik.

Cengiz Karakurt’un 8 yaşında 1 kızı, 14 yaşında 1 oğlu bulunuyor.

Aort yetmezliği olduğu için 10 yıl önce açık kalp ameliyatı olan Cengiz Karakurt, bu sabah koğuştaki sayım sırasında düşüp bayıldı. Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 41 yaşındaki öğretmen, hastanenin yoğun bakımında korona nedeniyle yer olmadığı için Siirt Özel Hayat Hastanesi’ne götürüldü.

“4 GÜNDÜR CEZAEVİNİ ARIYORUM, HEP İYİ DEDİLER”

Doktor aile yakınlarına beyin kanaması geçirdiğini söyledi. Karakurt’un durumunun kritik olduğu belirtiliyor. Bold Medya’ya konuşan Karakurt’un eşi “Daha önce de kalbim sıkışıyor diyordu. Ara ara bu şikayetleri vardı. Son bir aydır sürekli hastaydı ama her seferinde üşütmüşsün deyip antibiyotik verip gönderdiler.” ifadelerini kullandı. 4 gündür cezaevini aradığını söyleyen Karakurt şöyle devam etti:

“Her gün durumu nasıl diye arıyorum. Hep çok, iyi bir sıkıntı yok deyip kapattılar. Bu sabah tekrar aradım bilgi almak için. Bizde sizi arayacaktık eşiniz yoğun bakımda hemen gelseniz iyi olur dedi görevli. Ben sizin hiçbir şeyinize inanmıyorum, dün iyi dediniz bugün bunu söylüyorsunuz dedim.” ifadelerini kullandı.

KHK İLE İHRAÇ EDİLDİ

Cemaat soruşturmaları kapsamında 16 Nisan 2018’de tutuklanan fizik öğretmeni Cengiz Karakurt, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası İstinaf Mahkemesinde bulunuyor. En son Batman’da bir ortaokulda görev yapan Karakurt ikinci çıkarılan KHK ile ihraç edilmişti.SEVİNÇ ÖZARSLAN – BOLD 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,4433
Amerikan Doları
0,85591
Euro
9,0158
İngiliz Sterlini
9,8227
BIST
1103
Altın
7,736
Son Güncelleme: 24.09.2020 06:51