Avustralya, Video Haberler

Victoria’da saksağanın saldırasıyla az kala gözlerinden olacaktı

Avustralya’da saldırganlığıyla bilinen saksağanlar, büyük tehlike oluşturuyor. Agresifliğiyle binen öfkeli saldırgan saksağan, saldırdığı işadamı iki gözünden yaralandı.

Victoria Eyaletinde önceki gün yaşanan olayda iki gözünden yaralanan James Glindemann (68), parkta yemek yediği sırda yaşandı. Öğlen yemeği yediği sırda ayağının dibine kadar bir saksağanın sokulduğunu belirten Glindemann olayı şöyle anlattı:  “Bana baktı ama ona yemek vermedim. Yemek vermeyince bana saldırdı. Önce sol gözüme saldırdı, sonra yere kondu. Yemeğimi düşürmedim elimden. Saksağan, tekrar hamle yaparak,  bu defa  kez sağ gözüme saldırdı” dedi.

MEVSİME DİKKAT, SAKSAĞANLAR SALDIRABİLİR

Olay sonrası Ambulansla Central Gippsland Hospital’a götürülen Glindemann, Melborune Göz ve Kulak Hastanesi’ne kaldırılarak, ameliyat altına alındı. Yaklaşık iki saat süren operasyondan sonra taburcu olan Glidemann, “İnsanlara dışarıda olduklarında daima güneş gözlüğü takmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bu kuşun saldırma sezonu olsun olmasın insanlara saldıracağından şüpheleniyorum” dedi. Bu arada yandan saksağan saldırı sezonu nedeniyle vatandaşları uyaran uzmanlar, vatandaşları dikkat olmaya çağırdılar. Bu arada Avustralya’da salgınlığıyla tanınan saksağanlar, genellikle Ağustos ve Ekim ayları arasında üremekler. Yumurtalarını ve yavrularını korumak isteyen bu kuş türü sözkonusu mevsimlerde insanlara saldırma ihtimali çok yüksek.

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,5749
Amerikan Doları
0,89874
Euro
9,3091
İngiliz Sterlini
10,3218
BIST
1212
Altın
7,856
Son Güncelleme: 22.10.2020 06:01