Manşet

AKP’li eski Başbakan Davutoğlu: Darbenin içinde olanlar büyükelçi yapıldı, samimi insanlar ceza gördü

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda ‘hakkaniyet’ olmadığına işaret ederek, “Tabandaki samimi, sıradan insanlar ceza gördü ama darbenin içinde olanlar büyükelçi yapıldı bu memlekette”dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda ‘hakkaniyet’ olmadığına işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı da ibadet, ticaret, ihanet diye tanımladı ama tabandaki samimi, sıradan insanlar ceza gördü ama darbenin içinde olanlar büyükelçi yapıldı bu memlekette”dedi.

Davutoğlu, kanal42’de yayınlanan “Sümen Altı” programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu bir soru üzerine, Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda ‘hakkaniyet’ olmadığına işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı da ibadet, ticaret, ihanet diye tanımladı ama tabandaki samimi, sıradan insanlar ceza gördü ama darbenin içinde olanlar büyükelçi yapıldı bu memlekette. Sıradan fakir bir ailenin oğlu o okullarda okuduysa bütün aile cezalandırıldı, o okullardan mezun olanlar Türkiye’nin Hazine ve Maliyesini yönetti” ifadelerini kullandı.

Reza Zarrab’ın, ona ‘hayırsever’ diyen Erdoğan’a ihanet ettiğini savunan Davutoğlu, “Türkiye’ye ihanet etti. Türkiye, Reza Zarrab için büyük bedeller ödedi. Hak ediyor muydu bu adam? Tomar tomar dolarların yanında resim çektiren bir adam hak ediyor muydu? Bu muydu dava dediğimiz şey?” şeklinde konuştu.

“BAHÇELİ 17-25 ARALIK DOSYALARININ AÇILMASINI İSTİYORDU AMA ŞİMDİ SUSUYOR”

Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon görüşmeleri için yanına gittiği MHP lideri Devlet Bahçeli’yle ilgili de çarpıcı bir bilgiyi ilk kez paylaştı: “Sayın Bahçeli’ye koalisyon görüşmesi için gittiğimde saati 17:25’e ayarlıydı ve FETÖ’nün iddia ettiği 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını istiyordu ama şimdi susuyor.”

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,8787
Amerikan Doları
0,93974
Euro
9,6415
İngiliz Sterlini
10,6253
BIST
1325
Altın
7,972
Son Güncelleme: 02.12.2020 15:11