Ekonomi

‘Af talebi kabul edildi’: Damadın yerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Lütfi Elvan atandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı. Atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Maliye ve Hazine Bakanlığı görevinden istifa eden  Berat Albayrak’ın yerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan atandı.  Resmi Gazete’de “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Berat Albayrak’tan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Lütfi Elvan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır”denildi.

 

Damadı Albayrak’ın istifasını 27 saat sonra onayladı

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden ayrılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını kabul ettiği açıklandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızca yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.”denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın başarıları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.”

Albayrak’ın istifasının kabul edildiğini bildiren basın açıklamasının “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebine ilişkin kamuoyu açıklaması” olarak yer aldı. ‘Af talepleri’ ifadesi sosyal medyada espri konusu oldu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,9067
Amerikan Doları
0,9431
Euro
9,6362
İngiliz Sterlini
10,6781
BIST
1331
Altın
7,948
Son Güncelleme: 05.12.2020 15:40