Amerika

Kanaat önderleri gelecek nesiller için konuşacak: Amerika’da İslami eğitime destek buluşması

Hıristiyan dünyasında yaşayan Müslüman kanaat önderleri canlı yayında Respect İslam Enstitüsü’ne destek için bir araya geliyorlar.

Aralarında toplumun hemen her kesiminin önde gelen temsilcilerinin bulunduğu misafir konuşmacılar, Müslümanların azınlık olarak yaşadıkları batı dünyasında nesilleri yetiştirmenin önemini anlatacaklar. Yaşadıkları topluma adapte ve entegre olurken, inançlarını ve öz değerlerini koruyarak varlıklarını sürdürebilmenin eğitimli olmaktan geçtiğini vurgulayacak olan Müslüman aydınlar geniş kitleleri medyadakinin aksine İslamiyet’in kucaklayıcı, güler yüzlü yorumu ile tanıştırabilmenin yolunun da eğitim kurumlarını güçlendirmekten geçtiğini vurgulayacaklar.

Respect İslam Enstitüsü Tanıtım Direktörü Beytullah Çolak, programın İngilizce olacağını hatırlatarak, “Ana dili Türkçe olan dostlarımızdan beklentimiz, hem kendilerinin katılmaları, hem de yerli dostlarını davet etmeleri. Bu çevrimiçi Bağış Toplama Etkinliğimiz bir anlamda manevi ziyafet sofrası olacak. Oraya katılanlar, yaşadığımız asrın problemlerini iliklerine kadar hisseden uzmanların anlatımıyla eğitim davamızın önemini daha iyi kavrayıp gönüllerince maddi manevi destekte bulunacak ve yapılan hizmetlere ortak olacaklardır inşaallah.” şeklinde konuştu.

CNN’İN 25 MÜSLÜMAN AMERİKALI ARASINDA SAYDIGI İSİMLER DE YER ALIYOR

Toplantının rengarenk yelpazesini yansıtan bazı isimler şöyle:

CNN’in 2018’de en etkili 25 müslüman Amerikalı arasında saydığı Hind Makki, İslam üzerine dünyaca ünlü akademisyen Dr. John Esposito, Afrikan Amerika’nın siyahi müslümanların Mısır Ezher’den ilk mezun olan temsilcisi Üstad Ubaydullah Evans, Latin kökenli müslümanların temsilcisi İmam Daniel Hernandez, eşi ve kendisi ama olan Amerika’da cami cami gezip kendisi gibi engellilerin müslüman topluma entegresi için seminerler verip Braille Kuran dağıtan İmam Nadir Thabatah, milyonu aşkın cemaati olan merhum Warisuddin Muhammedin kızı Laila Muhammad, müslümanlar arasında meşhur sosyal media fenomeni ve akademisyen Dr. Craig Considine.

Şimdiden 200 bini geçen reklam videosundan bahsedilebilir ve link konabilir! Bağış linki ve canlı yayın linkini de koymak lazım!

Respect İslam Enstitüsü

Respect İslam Enstitüsü Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen İslami Yüksek Öğretim Kurumlarından biri. 2015 yılından bu yana 11 programıyla 3000’den fazla öğrenciye hizmet verdi.

Okul, İslami İlimler öğrencilerine burs ve hibe sağlamaya özel önem veriyor. Öğrencilere sağlanan yıllık burs ve hibeler 65.000 doları aşıyor. Bu tür fonların önemli bir kısmı cömert bağışçılardan geliyor.

Support Us

BUGÜN YAPILAN PROGRAMI KAÇIRMAYIN

Bu bağış toplama etkinliğinde, Respect İslam Enstitüsü bağışçıları online İslami Eğitim Programlarını ilerletmek ve dünyanın her yerinden farklı kültürlere sahip öğrencilere sunulan bursların sayısını artırmak için bağış toplamayı hedefliyor.Respect’in vizyonu, yakın bir gelecekte Amerika’da hibrit, Ezher geleneğinde Harvard vizyonunda bir eğitim kurumu olmak!

Program tarihi: 22 Kasım 2020

Gün: Pazar

Saat: 14:00 (EST)

Houston – 13:00

California – 11:00

İngiltere – 19.00

Almanya, Fransa, Mısır – 20.00

Yunanistan, Azerbaycan, Türkiye – 22.00

Kırgızistan – 00.00 (ertesi gün)

Sidney: 04.00 (ertesi gün)

ÇOK ÖNEMLİ KONUŞMACILAR VE KANAAT ÖNDERLERİ VER

Programın konuşmacıları:

 • Süleyman Eriş – Respect Enstitüsü Başkanı
 • Sh. Atıf Said – Müslüman Çocuklar Eğitim İmamı ve San Antonio, Teksas Civic Center
 • Craig Considine – Rice Üniversitesi’nde Profesör – Bir Katolik olarak, kendisini Müslüman topluluğuna yakın hissediyor. Bir çok Müslüman arkadaşı var! ISNA Konvansiyonunun seçkin konuşmacılarından biri.
 • İmam Daniel Hernandez – Pearland İslam Merkezi İmamı, Houston. Latin müslüman toplumunda aktif bir müslüman lider!
 • Hind Makki – Sosyal Politika ve Anlayış Enstitüsü – CNN anketiyle en etkili 25 Müslüman seçildi.
 • Boonaa Muhammad – Şair ve Yazar. Mohammed, Canadian Broadcasting Corporation, Poetry Face-Off’ta “En İyi Yeni Sanatçı” ödülünü kazandı. Ayrıca Toronto’daki Theatre Passe Muraille’de oyun yazarı ikametgahı vardır.
 • John Esposito – Din ve Uluslararası İlişkiler Profesörü ve Georgetown Üniversitesi’nde İslami Araştırmalar Profesörü. Alwaleed Center for Muslim-Christian Understanding ve The Bridge Initiative’in Kurucu Direktörü.
 • Laila Muhammad – Hon’un Büyük kızı. Sr. Clara Muhammad. Muhtaç ailelere yardım etmek amacıyla kurulan Ash-Shamsiyyah / The Umbrella, Family Service’in Kurucusu ve İcra Direktörü.
 • İmam Nadir Thabatah – Görme engelli Müslümanlara dağıtılmak üzere ABD camilerine 150’den fazla Kur’an-ı Kerim gönderdiler. Ayrıca görme engelli Müslümanların inançlarını öğrenmelerine yardımcı olmak için bir uygulama başlattılar.
 • Ustadh Ubaydullah Evans – American Learning Institute for Muslims’de araştırmacı. Ayrıca zaman zaman Ta’leef Collective ve Inner-City Muslim Action Network (IMAN) ile de eğitim veriyor. El Ezher’den mezun olan ilk Afrikalı Amerikalı.
 • Zuleyha Çolak – Columbia Üniversitesi Ortadoğu, Güney Asya ve Afrika Çalışmaları Bölümü Türk Dili Programı Koordinatörü ve Profesörü. Minnesota Üniversitesi’nde Öğretim Uzmanı olarak çalıştı. Respect Enstitüsü’nün yönetim kurulu üyesi.
 • Muhammad Elshinawy – Pennsylvania İslami Eğitim Merkezi Dini Direktörü. Aynı zamanda Yaqeen Enstitüsü’nde araştırmacı.
 • Muhammad Nisarul Haqq – Houston Üniversitesi ve ASIA İmamı (Amerikan İslami Farkındalık Derneği) İslam Merkezi’nde Profesör.
 • İmam Ömer Şakir- İmam Bilal ibn Rabah Mescidi imamı. Kendisi aynı zamanda Teksas Ceza Adalet Bakanlığı’nın bölge chaplaini.

Bağış programı tanıtım linki:

Program linki:

Bağış linki:

Support Us

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,8914
Amerikan Doları
0,94145
Euro
9,6521
İngiliz Sterlini
10,6435
BIST
1325
Altın
7,982
Son Güncelleme: 02.12.2020 15:41