Gündem, Politika

GP’li Selçuk Özdağ: Berat Albayrak kaçırıldı mı, yaşıyorsa açıklama yapmalı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, katıldığı bir programda Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettikten sonra bir daha ortalıkta gözükmeyen Berat Albayrak için, “Berat Albayrak nerededir, kaçırıldı mı? Berat Albayrak yaşıyorsa açıklama yapmalı, durumundan kaygılıyız” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettikten sonra nerde olduğu merak konusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın “durumu” konusunda “kaygılı” olduğunu açıkladı.Berat Albayrak’ın milletvekili adayı olması sürecini anlatan Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu arasındaki en büyük krizlerden birinin de bu adaylık süreci olduğunu söyledi.

“ADAY OLAMAYAN ÇOCUKLARINI, KIZLARINI, OĞULLARINI, DAMATLARINI, KARDEŞLERİNİ MİLLETVEKİLİ YAPMAK İÇİN SIRAYA GİRDİ”

Selçuk Özdağ’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanı ile Sayın Davutoğlu’nun başbakankenki problemlerinden bir tanesi 7 Haziran seçimlerinde üç dönem milletvekilliğini tamamlayanların hemen hemen tamamının çocuklarını, kızlarını, oğullarını, damatlarını, kardeşlerini milletvekili yapmak için sıraya girdiklerini gördük.”

ERDOĞAN BERAT ALBAYRAK İÇİN “AKRABAM DEĞİL” DEMİŞ

“7 Haziran’da yüzde 40,9 oy alınca Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu MKYK’da bir karar alarak üçüncü dönem milletvekilliği bitenlerin birinci derece akrabalarının milletvekili olmaması kararını çıkarttırdı. Bu kararla hiçbir milletvekili akrabalarını milletvekili adayı olarak dayatamayacaktı. Aralarındaki problemlerden bir tanesi de Berat Albayrak’ın milletvekilliğiyle başladı. Berat Albayrak’ı İstanbul’dan listeye yazmak istediler. Sayın Başbakan buna itiraz etti, Sayın Cumhurbaşkanı da akrabası olmadığını, damadı olduğunu söyledi. Ve ısrarlar karşısında 1 Kasım seçimlerinde Berat Albayrak Milletvekili olarak yazıldı.”

“TWİTTERCI, INSTAGRAMCI ÇIKTI, FACEBOOKCU KİM OLACAK MERAK EDİYORUZ”

“Berat Albayrak Milletvekili olduktan sonra da daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı yapıldı. Ardından da Maliye’nin, ekonominin başına getirildi Sayın Cumhurbaşkanı tarafından. Berat Albayrak Türkiye’de uzun süre Ekonomi Bakanlığı yaptı. Ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifadesiyle ‘faiz sebepti, enflasyon sonuçtu’, bunun sonucunda faizler çok düşürüldü, Merkez Bankası’na müdahale edildi, hiçbir kurumu bağımsız bırakmadıkları gibi Merkez Bankası’nın bağımsızlığın da halel getirdiler. Döviz fırladı, cari açık arttı, yoksulluk artmaya başladı. Covid başlamanda önce Türkiye büyük bir ekonomik buhranın krizin başındaydı.Berat Albayrak daha sonra ne olduysa İnstagram’dan bir istifa mektubu yayınladı. Önce bu Berat Albayrak’ın mı yoksa hesabı birileri tarafından hacklendi mi diye Türkiye tam 48 saat bunu konuştu. Daha önce de devlet teamüllerimize aykırı bir şekilde Süleyman Soylu da Twitter üzerinden istifa etmişti. Bunlar Twittercı, İnstagramcı, bakalım Facebookcu kim olacak, onu merak ediyorum.”

“BERAT ALBAYRAK NİYE KAÇTI VEYA NİYE KAÇMIŞ GİBİ DAVRANIYOR?”

“Ben Türkiye’de olduğunu düşünüyorum, Amerika’ya gidemez. Londra’da, Avrupa’da olabilir. Kendisinin döneminde şöyle söyleniyordu hatırlarsanız, ‘ekonomimiz pik yaptı’. Döneminde ekonomi hakikatten çok iyiydiyse, evlerimizde zenginlik ve refah arttıysa, Türkiye’nin cari açığı azaldıysa, parasının değeri arttıysa, faizler düştüyse, döviz düştüyse, işsizlik düştüyse Berat Albayrak niye kaçtı? Veya niye kaçmış gibi davranıyor? Neden halkın, milletinin içerisinde bulunmuyor?”

“SOYLU AÇIKLAMALI: BU ARKADAŞIN AKIBETİ NEDİR, NEREDEDİR, KAÇIRILDI MI, NEREDE YAŞAMAKTADIR?”

“Rahatlıkla buluşması lazım. ‘Bakın ben ekonomiyi çok iyi yerlere getirdim, Kızılay’da İstanbul’da, Kadıköy’de İzmir’de Karşıyaka’da Konak’ta, Manisa’da rahatça dolaşıyorum’ demesi lazım. Demek ki bir sıkıntısı var. Sağlık problemleri varsa hangi hastanede olduğunu merak ediyoruz. Belki milletçe dua edeceğiz kendisine ve kendisine Allah’tan acil şifalar dileyeceğiz.Ben Berat Albayrak’ı merak ediyorum. Sayın Soylu’ya da buradan sesleniyorum, sayın Cumhurbaşkanının da görevi, çünkü kendisi kayınpeder. Mutlaka bu şahsın kamuoyu önüne çıkması lazım. Türkiye bir aşiret devlet değildir. Sayın Soylu’nun da bunu bulması lazım. Bu arkadaşın akıbeti nedir, nerededir, kaçırıldı mı, nerede yaşamaktadır? Eğer Türkiye’de şeffaflık varsa açıklanması lazım. Veya Berat Albayrak’ın kendisinin açıklaması lazım. ‘Ben yaşıyorum, şuradayım, ülkemin siyasetiyle ilgileniyorum, ekonomiyi çok düzelttim ve arkadaşlar inşallah daha çok düzeltecekler’ diyerek konuşması lazım. Bir an önce ortaya çıkmasını bekliyoruz.”

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER