Gündem, Video Haberler, Zulüm Günlüğü

KHK’lı Fatma öğretmen’in eşi 4,5 yıldır cezaevinde, oğlunu kanserden kaybetti, kendisi yoğun bakımda

Eşi 4,5 yıldır tutuklu olan, 3 yıl önce 14 yaşındaki oğlunu kanser nedeniyle kaybeden KHK’lı öğretmen Fatma Görmez de yoğun bakıma alındı. Oğlunun cenazesinde acılı babanın kelepçeleri çıkarılmamıştı. Kelepçeli fotoğraf kamuoyundan büyük tepki çekmişti.

Eşi Hizmet Hareketi Cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanan ve “örgüt üyeliğinden” cezaevinde tutulan Fatma Görmez, 5 Ocak 2018’de 14 yaşındaki oğlu Berk’i kanser nedeniyle kaybetmişti. Cezaevindeki baba Bekir Görmez’in elerindeki kelepçeyle cenazeye katıldığı Berk’in ardından KHK’lı öğretmen annesi de amansız hastalığın pençesine düştü.

SON İSTEĞİ EŞİNİN YANINDA OLMASI

İki kez kalp bir kez de böbrek ameliyatı olan ve 29 kiloya kadar düşen Fatma Görmez, hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle yoğun bakıma alındı. bir kulağında işitme duyusunu tamamen kaybeden Görmez’in son isteği ise cezaevindeki eşinin son günlerinde kendisinin ve hasta olan kızının yanında bulunması.

“YAŞAMADIĞI ACI KALMAMIŞTI”

Fatma Görmez için sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Yaşamadığı acı kalmamıştı, KHKlı babanın kelepçesi, oğlunun cenazesinde çıkarılmamıştı. Allah şifa versin, son gördüğümde 29 kg idi! ‘Günaydın Sayın Vekilim, eşi tutuklu olan, oğlu Berk’i 3 sene önce toprağa veren, Fatma Görmez yoğun bakıma alınmış’” ifadelerini kullandı.

YAŞADIKLARINI VİDEO İLE ANLATMIŞTI

Durumu kritik olan ve yoğun bakıma alınan Fatma Görmez, 2019 yılı Temmuz ayında yaşadıklarını sosyal medyada yayınladığı video ile anlatmıştı. Görmez, KHK ile görevinden uzaklaştırıldığını kaydederek, “Çok sevdiğim sınıf öğretmenliğinden ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım böbrek nakli nedeniyle malulen emekliliğe başvurmuştum. KHK ile ihracım nedeniyle emekliliğim olmadı” demişti.

Reklam

DÖVİZ BİLGİLER