Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

ZONGULDAK’TA KORKUNÇ İŞKENCE, İĞRENÇ ŞANTAJ: İŞTE İŞKENCECİLER


Delilsiz şekilde masum insanları tutuklayan Erdoğan rejimi, iftira ile iddianame oluşturmak için her türlü insanlık dışı uygulamaya başvuruyor. Adres, Türkiye’nin işkence üslerinden biri haline gelen Zonguldak!

Murat Hamurcu… 10 aylık bir baba… Daha önce 2 defa ifadeye çağrılmasına, bildiklerini anlatmasına rağmen “Sen bize yardımcı olmuyorsun” denilerek iftira dolu metni imzalaması konusunda baskı kurmak için 4 gün önce gözaltına alındı.

GÖZALTINDA DA İFTİRACI OLMAYINCA…
Murat Hamurcu gözaltında da tüm baskı ve işkencelere rağmen iftiracı olmayınca 10 aylık bebeği bulunan ev hanımı eşi Gül Hamurcu dün gözaltına alındı. Anne sütüne muhtaç bir bebek daha böylece annesinden koparıldı.

EŞİ ÜZERİNDEN İĞRENÇ ŞANTAJ!
Gül Hamurcu’nun hiçbir sebep belirtilmeden gözaltına alınmasının arkasında eşi Murat Hamurcu’ya iftiracı olması konusunda tehdit etmek ve şantaj yapmak bulunduğu değerlendiriliyor.

Zira Zonguldak’ta onlarca tanık beyanıyla daha önce defalarca ortaya çıktığı üzere işkenceci polisler, iddianamelere delil olarak konulacak iftira metinlerine zorla imza attırmak için gözaltına alınan kişilere her türlü işkence ve şantajı uygulamaktan çekinmiyor.
Zonguldak’ta daha önce kamuoyuna kısmen yansıyan vakalarda işkenceci polislerin gözaltında konuşmayan, hazır metinleri imzalayıp iftiracı olmak istemeyen suçsuz insanların karılarını buzlu cam arkasından gösterip “Tecavüz” tehdidinde bulunduğu rapor edildi. 10 aylık bebekleri olan Murat ve Gül Hamurcu çiftinin de benzer bir işkence, baskı ve şantaj altında oldukları tahmin ediliyor.

İŞKENCECİ POLİSLER BİLİNİYOR

AKP hükümet, resmi kurumlar gün yüzüne çıkan işkence vakalarına gözlerini kapatsa da, yargılama konusunda zamana aşımı bulunmayan işkence suçları tanıklar, aileler ve avukatlar tarafından tek tek kaydediliyor. İşte Zonguldak’ta işkence yaptığı belirlenen görevlilerin isimleri:

İŞKENCECİ Başsavcı Hüsnü Hakan Yağız
İŞKENCECİ Eski İl Emniyet Müdürü Osman Ak
İŞKENCECİ İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı
İŞKENCECİ Polis memuru Necdet Aycı (Emin kod adıyla)
İŞKENCECİ Polis memuru Bekir Yılmaz (Battal kod adıyla)
İŞKENCECİ Naci Kılıç (Hasan kod adıyla)
İŞKENCECİ Komiser Şükrü
İŞKENCECİ Sivil polis Fatih Demirtaş

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,51386
Amerikan Doları
0,62185
Euro
6,366
İngiliz Sterlini
7,1677
BIST
93173
Altın
5,583
Son Güncelleme: 16.01.2019 02:30