Dış Haberler, Genel Gündem

Kraliyet sarayı etrafında silah sesleri: Suudi Arabistan’daki silah seslerinin nedeni drone çıktı

Suudi Arabistan’da bir darbe girişimi olduğu iddia edildi. Ancak Suudi yetkililer, Kraliyet sarayı etrafından gelen silah seslerinin bir drone’a yapılan müdahaleden ibaret olduğunu açıkladı.

 Suudi Arabistan’da bir darbe girişiminde bulunulduğu iddia edilidi. Başkent Riyad’daki kraliyet sarayından silah seslerinin geldiği ve Kral Selman’ın sarayı terk ederek bir hava üssüne sığındığı öne sürüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kraliyet sarayının etrafında hareketlilik olduğu görülüyor ve silah sesleri duyuluyordu. Ancak daha sonra Suudi yetkililerden açıklamada geldi. Açıklamada olayın Kraliyet sarayına “gereğinden fazla yaklaşan” bir İnsansız Hava Aracı’nın imha edilmesinden ibaret olduğu belirtildi.Çeşitli haber sitelerinde ise, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı’nın çatışmaların çıktığı ve bu sırada ölenlerin olduğunu belirttiği yer almıştı. 

KARA KUVVETLERİ KOMUTANI DERBİ GİRİŞİMİNDE BULUNUYOR

Hürriyet’in Amerikan medyasına dayandırdığı haberlere göre ise, Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alukas Nepils’in başını çektiği bir grup darbe girişiminde bulunuyordu.

SUUDİ KAYNAKLAR: DRONE DÜŞÜRDÜK!

Uluslararası haber ajansı Reuters’e da, üst düzey bir Suudi yetkiliin, güvenlik güçlerine bağlı birliklerin Riyad’da bir drone’u düşürdüğünü aktardığını bildirdi. Riyad polis sözcüsü, kentin Khozama bölgesindeki kontrol noktasında bir oyuncak drone’un tespit edildiğini ve “kurallara göre ilgilendiklerini” kaydetti. Sözcü, bu sırada meydana gelen bir zarar ya da hasar olup olmadığıyla ilgili bilgi vermedi.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 20.01.2019 17:01