Genel Gündem, Teknoloji

Twitter kullanıcılarından Erdoğan’a yanıt

Türkiye’de sosyal medyaya sıçrayan seçim kampanyası Twitter’ın dünya gündemine damgasını vuruyor. Tamam – Devam tartışmasından sonra şimdi de S I K I L D I K etiketi dünya listesinde birinci oldu.

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri için yürütülen kampanyalar sosyal medyada geniş yankı buluyor. Twitter’ın Türkiye gündeminde seçimle ilgili etiketler geniş yer alırken bazı etiketler dünya listelerinde de birinci sıraya yükseliyor. Bu kez de Erdoğan’ın Ankara’daki AKP Gençlik Kolları Kongresi’ndeki konuşmasında “Sevgili gençler sıkıldınız biliyorum…” sözleri Twitter’da Türkiye gündemi oldu. Twitter kullanıcıları S I K I L D I K etiketiyle paylaşımlara başladı.

Erdoğan konuşmasında “Sevgili gençler sıkıldınız biliyorum…” dedi. Salonda bulunanlar “Hayır” diye karşılık verince Erdoğan bu kez de “Ciddi mi, sıkılmadınız mı?” diye sordu. Bunun üzerine Erdoğan’a Twitter’da “Sıkıldık” etiketi altında binlerce yanıt verilmeye başlandı. Etiket Türkiye gündeminin ardından Dünya gündeminde de yine birinci sıraya yerleşti.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 13:06