Genel Gündem, Politika

İnce, Erdoğan’a: Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri

CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kocaeli’de halka hitap etti.

Kocaeli mitinginde konuşan İnce’nin açıklamalarının satır başları şöyle:-Sanayide yatırımımızın yüzde 35’i düşük teknoloji. İnşaat, beton, Türkiye’nin büyümesi, zenginleşmesi değildir. Recep Erdoğan, dünyayı bin sene geriden takip etmiyorum. Türkiye’nin bu noktadan çıkışı sanayileşmeyle olacaktır. Son 1 yılda faizler yüzde 52 arttı. Recep Erdoğan kiminle kavga ettiyse o arttı. Faizle kavga etti faiz arttı, dövizle kavga etti döviz arttı, İnce’yle kavga eti İnce’nin oyu arttı.-Kamu harcamaları 2002’de 68 milyar dolardan, 690 milyar dolara çıktı. Güven ortamını bozdu. Yabancıların güvenmediği gibi yerli yatırımcılar da güvenmiyor.-Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir cumhurbaşkanı var.

-Erdal İnönü gelsin konuşalım diyor. Ben de dedim ki, “O rahmetli oldu gelemez, çok istiyorsan sen git”. İsmet İnönü’yle uğraştı uğraştı, şimdi sıra Erdal İnönü’ye geldi. Aile beni aradı, o senin genel başkanındı sen gidebilirsin dediler. Ben de hemşehrime diyorum. Erdal İnönü yok, Muharrem İnce var. Gelsene. Sana meydan okuyorum, çakma dünya lideri!

-16 yılın sonunda ustalığı anlaşıldı. Kek ustasıymış. Türkiye’yi ikiye bölelim; bedava kek yemek isteyenler ona oy versin, fabrikada iş isteyenler bana oy versin.-Biz gelmeden önce köpekli kızaklar vardı diyor. Ya Sibirya belgeseli izledi ya da rüya gördü. Köpekler diyor, ambulansları çekiyormuş. MR, tomografi de yokmuş. Hastane yoktu, kurşun döktürüyorduk biz.-En güzeli de şu. Ben ilk okula giderken tek parti vardı, 75 kişilik sınıflar vardı diyor. Cumhuriyet 1923’te kuruldu, Erdoğan 1954 doğumlu, 1950’de seçim oldu. Erdoğan doğmadan 4 sene önce ilkokula giden bir evliya!

-Ce-Ha-Pe camileri yıkıyor diyor. Doğru söylüyor. Belediye başkanlarına sordum, bayramdan önce camileri yıkıyor musunuz dedim. Evet, deterjanla yıkıyoruz dediler.-Medya patronlarına sesleniyorum; çalışan çocuklara, emekçilere değil. Bu iş oldu, ben bunu görüyorum. Size bir tek şey söyleyeceğim. Benim dönemimde özgür olacaksınız. İstediğiniz haberi yapacaksınız. Hiç merak etmeyin. Benim dönemimde Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası’nın genel müdürlerini hemen değiştireceğim!

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,9933
Amerikan Doları
5,59
Euro
6,3057
İngiliz Sterlini
7,3925
BIST
99326
Altın
235,446
Son Güncelleme: 26.03.2019 18:43

Reklam