Genel Gündem

AKP zulmünde zirve: Eşi ameliyatta vefat eden kadını mezarlıkta gözaltına aldılar

Akciğerinden rahatsızlanan ve araması olduğu için tedavi olamayan Mehmet Çelik (30) ikinci ameliyatında hayatını kaybetti.

Buda yetmezmiş gibi, bugün cenazesine giden acılı eşi Esra Çelik’te mezarlıkta gözlatına alınarak Manisa’ya götürüldü. 2 yaşındaki Yusuf ise kimsesiz kaldı! AKP’nin zulüm karnesine bir yenisi daha eklendi.15 Temmuz sonrası OHAL ortamındaki hukuksuzluklar ölümlere neden olmaya devam ediyor. Diğer yandan yaşananlar da aileleri parçalıyor.Akciğerinden rahatsızlanan ve araması olduğu için tedavi olamayan Mehmet Çelik (30), ikinci ameliyatında hayatını kaybetti. Bugün Hatay’da Çelik’in cenazesi vardı. Aile ikinci bir acıyı da mezarlıkta yaşadı. Eşinin cenazesinin giden Esra Çelik mezarlıkta gözlatına alınarak Manisa’ya götürüldü. Çiftin 2 yaşındaki oğlu Yusuf ise hem babasız hem annesiz kaldı.Bu duruma eski Mazlum-Der Başkanı ve HDP’li milletvekili adayı Ömer Faruk Gergerlioğlu tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “Mezarlıkta gözaltı ve kimsesiz kalan 2 yaşındaki bir çocuk…Zalimlikte sınır yok. Bu görüntüler karşısında diyecek kelime yok. Hangi vicdan sızlamaz?” dedi.

 

‘Bunlar Kadir Gecesi yaşandı’

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan bu duruma tepki gösterdi. “Tüm bu hayırsızlıklar, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesinde oldu.” dedi

 

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 12:21