Genel Gündem, Gündem

AKP bunu ilk kez yapmıyor: Faciadan sonra Erdoğan’a görkemli tören tepkisiÖnceki  gün saatlerinde Türkiye’yi yasa boğan haber geldi. 360 yolcu taşıyan tren Tekirdağ’ın Çorlu ile Muratlı ilçeleri arasında yer alan Sarılar Mahallesi’nde raydan çıkarak devrildi.

24 kişinin yaşamını yitirdiği, 318 kişinin ise yaralandığı ihmaller zincirinden sonra akıllara AKP’nin özelleştirmelerle emekçi kesimin canına nasıl kastettiği geldi. Bedelini emekçilerin canıyla ödediği, alın terlerinin yerini kanların aldığı facianın sorumluları ise hesap vermek yerine akşam Saray’da düzenlenecek “Cumhurbaşkanlığı Yemin Töreni” için hazırlanıyor. Erdoğan için basılan paraların dağıtılmasını, yapılacak olan 101 pare top atışını merakla bekleyenler, AKP’nin 16 senede facialara ve katliamlara rağmen hiçbir bedel ödemediğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Tüm bunlara ‘Kaderci’ bir anlayış ile yaklaşan, yaşananlar için ‘Allah’tandır’, ‘içimiz rahat” diyerek hesap vermeyenler, istifa sorusunu sırıtarak yanıtlayan bakanlar ya da yas günü düğünlerde eğlenenler ise hala hafızalarımızda. 

Faciadan sonra Erdoğan’a görkemli tören tepkisi: “Tren kazamız yeterince görkemli değil anlaşılan”

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 5 vagonu, raylardan çıkıp devrildi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarının yaptığı açıklamaya göre ilk belirlemelere göre 24 ölü, 318 yaralı var. Yaşanan bu facia sonrasında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saray’da gerçekleştirileceği törenin duyurulması sosyal medyada tepkilere neden oldu.