Yazarlar

TAYYİB’İN KAFADA YUMURTA KIRMAK!

Yeni Zelanda’da müslümanlara yapılan vahşice saldırıdan yine müslümanları sorumlu tutan bazı ırkçı manyaklar hala mevcut. Bunlardan biri de Avustralyalı Senatör Fraser Anning.

Bu Fraser denen hanzo, yaptığı açıklamada saldırının sebebi olarak “fanatik müslümanların Yeni Zelenda’ya göçmelerine izin veren politikalar”ı suçlamış.

Tabi Avustralya bizim Türkiye gibi bir “muz cumhuriyeti” olmadığı için bu faşist herifin sözleri hemen tepki gördü ve protesto edildi. Bu protestoların içinde en güzeli ise 17 yaşındaki bir delikanlı olan Will Connoly’nin Fraser’ın kafasında yumurta kırması oldu.

Fraser konuşurken yanında biten genç bir elinde olay anını kaydeden telefonu, diğer elinde ise “suç aleti” yumurtası olduğu halde Fraser’ın kel kafasında yumurtayı kırdığında bir anda ülkenin kahramanı haline geleceğini bilmiyordu.

Olaydan sonra kendisine “eggboy” lakabı takılan Will Connoly, bir delikanlılık daha yapıp kendisine bağışlanan 62 bin Avustralya dolarını da kurbanların ailelerine göndereceğini açıkladı.

Olayın görüntülerini tebessümle izlerken birden aklıma bizde yapılmış daha önceki benzer protestolar geldi.

Bir ara özellikle Ankara Siyasalda yumurtalı protestolar popüler olmuş, pek çok siyasetçi de bundan nasibini almıştı.

Bizim Bakara-Makaracı Egemen bir konuşması sırasında yumurtayı gözüne yemiş ardından da protestocu gençleri “kasıtlı adam yaralama”dan dava etmişti.

Hemen ardından bugünlerde “uyuşturucu kaçakçıları”yla boy boy yemek masalarında resimleri görülen “Kuzu” görünümlü bir anayasa profesörü, eski Akp milletvekili bir “çakal” da kafasına yumurta yemiş ve ardından pişkince “Saçıma faydası oldu.” diye açıklama yapmıştı.

O günlerde korumalar, politikacıları yumurtadan korumak için yanlarında şemsiyeler taşımaya başlamış, Haşim Kılıç, Ertuğrul Günay, Kemal Kılıçdaroğlu ve Nihat Ergün gibi zatlar da yumurtadan nasiplerini almışlardı.

Daha sonra ODTÜ’de 2012 yılı Bahar Şenlikleri münasebetiyle “yumurta standı” kurulmuş, büyük boy resimleri dikilen Tayyip, Kuzu ve Makaracı Egemen’in uğursuz sıfatlarına yumurta atma yarışmaları düzenlenmişti.

Garip olan ise hala o yıllarda az da olsa bir adalet mekanizması varmış ki bu protestoları düzenleyen gençler hakkında soruşturma açılsa da ciddi bir ceza verilmeden mevzu kapanmıştı.

İşte bunları hatırlarken aklıma bir soru düştü doğal olarak. Acaba şimdi benzer bir protesto Türkiye’de yapılsa acaba ne olur, diye.

Mesela ufunetli ağzından tükürükler saçarak patates satanlar dahil herkesi teröristlikle suçlayan Tayyip’in o yassı kafaya hani olmaz ya binlerce korumayı aşıp bir genç yumurtayı çaksa bir düşünün bakalım neler yaşanır?

Ya da çalı bıyıklı, sıfatı meymenetsiz ve de “Soysuz” bir bakan, sağa sola küfredip konuşurken suratının ortasına bir yumurta yese, o yumurtanın sarısı da burnundan aşağı pis bıyıklarına süzülse acaba onu atanın başına neler gelir?

Olmaz ya “dışgıişleri” bakanı Çavuşesku yine biraz sonra yalanlanacak konularda bol keseden sıkıp atarken bir genç Yaradan’a sığınıp adamın o kalın, buruşuk ensesine yumurtayı yapıştırsa seyreyle gümbürtüyü!

Elbette demokratik ülkelerde bunları yapanlar çekilip soruşturulur hatta bazı para cezaları veya sosyal hizmet cezaları verilir ama ülkenizde bunların karşılığı çok farklı ve ağırsa o da sizin demokrasi seviyenizi gösterir.

Neyse siz bu ağır mevzularla çok meşgul olmayın, yakında tanzimlerde yumurta satışı da başlayacakmış zaten, alın bir koli, afiyetle yiyin, hayırlı demokrasiler…yilmazhepcakar@gmail.com

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0198
Amerikan Doları
5,7
Euro
6,3923
İngiliz Sterlini
7,1054
BIST
101255
Altın
259,98
Son Güncelleme: 22.07.2019 12:18