Manşet, Video Haberler

Eski Hakim Talip Aydın: BM’nin son kararıyla Bylock ve Bank Asya tutukluları derhal itiraz etmeli

Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi kurucu Başkanı Dr. Aydın: BM’nin son kararıyla Bylock ve Bank Asya’ya para yatırmanın suç olmadığını resmen tespit etti. Tutukluluğa itiraz edin.

BM İnsan Hakları Komitesi’nin 28.05,2019 tarih 2980-2017 sayılı İsmet Özçelik,Turgay Karaman-Türkiye kararında, Türkiye’de binlerce insanın tutuklu olduğu Bylock ve Bank Asya konusunda da önemli tespitlerde bulundu.Malezya’dan kaçırılarak Türkiye’ye getirilen Özçelik ve Karaman’la ilgili yapılan hak ihlalleri konusunda alınan kararda, BM İnsan Hakları Komitesi, Bylock kullanmanın ve Bank Asya’ya para yatırmanın suç olmayacağını bu sebeple tutuklanan Özçelik ve Karaman’ın derhal serbest bırakılması gerektiğini belirtti.Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Eski Başkanı ihraç hakim Dr. Talip Aydın, Erkam Tufan’ın Youtube yayınında Birleşmiş Milletler’in kararını yorumladı.

BM’NİN BU KARARI SONRASI TUTUKLULUĞA İTİRAZ EDİN

Aydın, BM’nin kararının şu an cezaevinde Hizmet Hareketi’ne yakınlığı nedeniyle Bylock ve Bank Asya dahil bir çok eylemin tutuklama sebebi olmayacağını tespit ettiğini belirterek çok önemli bir karar olduğunu söyledi. Aydın, benzer gerekçelerle tutuklanmış herkesin BM’nin bu kararıyla tutukluluğa itiraz etmeleri gerektiğini belirtti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8777
Amerikan Doları
0,75512
Euro
7,9028
İngiliz Sterlini
8,7685
BIST
115748
Altın
7,021
Son Güncelleme: 04.07.2020 09:49