Gündem, Video Haberler

Mikrofon uzatılan vatandaş AKP’yi topa tuttu: Tayyip Erdoğan bir işe yaramıyor bunun farkına varsın insanlar, o bizim önderimiz değil

Seçim günü yaklaşırken sokak röportajları yapan Youtube kanalı Yurttaş TV halka mikrofon uzattı Kendisine mikrofon uzatılan bir vatandaş AKP’yi topa tuttu “Artık insanlar görsün bir şeyleri, Recep Tayyip Erdoğan bir işe yaramıyor bunun farkına varsın insanlar. O bizim önderimiz değil, bir Atatürk değil. Bıktık artık…” dedi.

İstanbul Küçükçekmece’de konuyla ilgili Yurttaş TV’nin sorularını cevaplayan bir vatandaş, AKP’ye ve yenilenen seçimlere isyan etti. Geçim sıkıntısı, gelecek kaygısı, seçimlerin yenilenmesi, göçmen politikası gibi konularda hissettiklerini paylaşan vatandaş,  İmamoğlu’na yapılanların haksızlık olduğunu ifade etti.Siyasilerin oturdukları koltukları bırakmakta zorlandıklarını dile getiren genç vatandaş, ülkenin ilerleyemediğini, adam kayırma ve pahalılığın son derece arttığına dikkat çekti.“Dini kullanarak bu halkı bu şekilde götüremez. Dini kullanan bir insan önce kul hakkı yememesi gerektiğini bilmeli” diyen genç kadın, çocuk yapmaktan korktuğunu çünkü çocuğuna iyi bir gelecek sağlayıp sağlayamayacağından emin olmadığını söyleyerek, koltuklarını bırakmayı istemeyen yöneticilere de seslenip, “Niye koltuğunu bırakamıyor. Altını mı ıslatmış” diye tepki gösterdi.

YEDİ YEDİ DOYMADI”

AKP’yi sert sözlerle eleştiren vatandaş sözlerine şöyle devam etti:

“Yedi yedi doymadı. Satılacak hiçbir yer kalmadı Türkiye’de. Daha nereyi satacak. Bıktık artık. Ben bu şekilde yaşamak istemiyorum. Haksızlığa halk da göz yummasın. Seçim oldu. niye her seçimde bir şey olmuyordu, balkon konuşması yapamadı diye mi zoruna gitti? Bunların hepsini de yayınlayın. Halkım ben.Ayakkabı kutularının içinden paralar çıktı niye açıklayamadı? Ne ilerlemişliğimiz var? Millet uzaya çıkıyor biz daha Muratgilin damından atlayamadık! Bırakın Allah aşkına.Hiçbir zaman AK Partili olmadım. Yönetim tarzlarını, yaptıklarını hiç onaylamadım. Türbanlıyım ama bunu AK Parti’ye bağlamıyorum. Onun sayesinde türban takmıyorum ben. Ne yapmış, nerede öndeyiz. Çocuk cinayetleri, hırsızlık, Türkiye’nin satılmasının başında hiçbir şey yok. Bir seçimi yapamıyoruz. Yeniden seçim yapacağız. Bunun bütçesi bizim cebimizden çıkıyor.” dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,8896
Amerikan Doları
0,59068
Euro
6,354
İngiliz Sterlini
6,9404
BIST
96225
Altın
5,737
Son Güncelleme: 20.08.2019 12:20