Gündem

Saray’ın danışmanı Altun’un eşine ballı kaymaklı görev: Fatmanur Altun THY Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi

AKPli Cumhurbsaşkanı Erdoğan’ın İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, Borsa İstanbul’un ardından THY’nin de yönetimine getiriliyor. Altun, TÜRGEV’in de başındaki isim.

Türkiye Cumhuriyetinin iktidar eliyle denetim ve şeffaflığı ortadan kaldırılarak nasıl bir aile şirketine dönüştürüldüğü anlatan en bariz atama örneklerinden biri daha oylamaya sunuluyor.Gazeteci Çiğdem Toker’in haberine göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun Türk Hava Yolları (THY) bağımsız yönetim kurulu üyeliğine getiriliyor. Türk Hava Yolları hisseleri borsada işlem gören bir kuruluş. Borsa İstanbul’un yönetim kurulunda ise Fatmanur Altun’un kocası Fahrettin Altun var.

TÜRGEV’İN DE BAŞINDA

Fatmanur Altun hali hazırda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurduğu TÜRGEV Vakfında başkanlık görevi de yürütüyor. Fahrettin Altun da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iletişiminden sorumlu.THY’nin 28 Haziran’da yapacağı genel kurul toplantısında Altun’un yönetim kurulu üyeliği genel kurulun onayına sunulacak.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8543
Amerikan Doları
0,7531
Euro
7,88
İngiliz Sterlini
8,7408
BIST
116908
Altın
7,01
Son Güncelleme: 02.07.2020 22:41