Manşet, Politika

Birbirinizle kucaklaşın diyen İmamoğlu: Tökezlenip düşen varsa onu kaldıran yoldaşlık istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, parti içi sorunların bir süreliğine kenara bırakılması çağrısında bulundu.

Bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek için Edirne’ye giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, parti içerisindeki sorunlar hakkında mesaj verdi.Geçmişte yaşanan bazı sorunların bir süreliğine bir kenara konulacağını belirten İmamoğlu, sadece başarıya odaklanılmasını istedi:

BİZE DESTEK OLUN TÜM NEGATİF DUYGULARI UNUTUN

“CHP’nin tüm üyelerinden bir isteğim var. Lütfen bu isteğimizi önemseyiniz. Gerçekten tarihi bir sorumluluğumuz var. Partiler üstü tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu tarihi sorumluluk içerisindeki en önemli vazife, görevimizi en iyi şekilde yapma sorumluluğudur.Şöyle bir dönem yaşatmalıyız hep birlikte. Hatayı görüp büyüten değil, hatayı görüp yardımcı olan, eksiği görüp tamamlayan, birbirinin kolundan tutan bir dönem. Tökezlenip düşen varsa onu kaldıran yoldaşlık istiyoruz. Parti içerisinde yapılan birtakım münazaralar, geçmişte yapılan bazı yarışlar, hepsini bir süreliğine bir kenara koyacağız. Sadece ve sadece başarıya odaklanacağız. Bu başarıyı bizden sadece CHP’liler beklemiyor. Bu başarıyı inanın ki Türkiye Cumhuriyeti’nin eksiksiz her vatandaşı bekliyor. Dolayısıyla ben işine, sorumluluğuna bu anlayışla kitlenmiş bir kardeşinizim. Bütün arkadaşlar Türkiye’nin neresinde olursa olsun birbirimize destek verirsek, memleketimizi hayal ettiğimiz şekilde güzel bir memleket yapabiliriz, bu başarıyı elde edebiliriz. Dolayısıyla sizden isteğim, bizlere yardımcı olun destek olun, tüm negatif duyguları unutun. Tüm pozitif duygularla birbirinize sarılın ve kucaklaşın.”

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1619
Amerikan Doları
0,64591
Euro
6,8311
İngiliz Sterlini
8,1346
BIST
114789
Altın
6,291
Son Güncelleme: 24.02.2020 15:36