Video Haberler, Zulüm Günlüğü

KHK’lı Hakime hanım konuştu: Siz dürüst, vicdanlı bir hakime terörist dediniz, haddiniz değil, korkmuyorum sizden!

 

KHK ile ihraç edilen hakim Sevil Yılmaz, OHAL’in 3. yıldönümünde yaşadığı mağduriyeti anlattı. Bir video mesaj yayınlayan Yılmaz, “Beni bu şekilde yargılamak haddiniz değil, korkmuyorum sizden” dedi. 

15 Temmuz’dan sonra ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL)’in 3. yılında yaşanan haksızlıklar gündeme getirildi. KHK mağdurları sosyal medyada ‘HukukGelsin KHKlarGitsin’ #OHALdensonra3yıl etiketi açarak mağduriyetlerini anlattı.Paylaştığı video ile en çok konuşulan ve etkileşim alan ihraç hakim Sevil Yılmaz, OHAL’in sözde kaldırıldığını ama fiilen şiddetli bir şekilde devam ettiğini söyledi.Bir hukukçu olarak ‘suç nedir, örgüt nedir, örgüt üyesi nedir?’ sorularının cevabını iyi bildiğini söyleyen Yılmaz, kendisiyle alakalı yargılamanın bir hukuki garabetten ibaret olduğunu söyledi.‘Cesaret bulaşıcıdır, haklı davanızda yanınızdayız, helal olsun size hakime hanım, korkudan konuşmayan hakim ve savcılara örnek olsun’ ifadeleriyle destek bulan Sevim Yılmaz, kızı ile birlikte çektiği video mesajda şunları söyledi:

“Benim özel hayatımı, kaldığım evi, gittiğim dershaneyi, kurduğum arkadaşlığı ilişkileri ve telefonda yaptığı görüşmeleri kullanarak yaptığınız yargılamalar nezdimde komik olmaktan öteye gitmiyor. Beni bu şekilde yargılamak sizin haddiniz değil. Bunu söylerken artık asla korkmuyorum.

LOHUSA HALİMLE GÖZALTINA ALDINIZ

“Çünkü yıllarca emek verip kazandığım işimden ettiniz. Çok severek evlendiğim sevgili eşimden aylarca ayırdınız. Yıllarca beklediğim bebeğimle lohusa halimle gözaltına aldınız.

DÜRÜST, VİCDANLI BİR HAKİME TERÖRİST DEDİNİZ

Avukatlık yapmak istedim izin vermediniz. Ağaç kabuğu yememiz için elinizden geleni yaptınız. En önemlisi siz gencecik, çalışkan, dürüst, vicdanlı bir kadına; bir hakime terörist dediniz. Şimdi ben neden korkayım. Korkmuyorum sizden ve işimi geri istiyorum.”15 Temmuz’dan sonra çıkarılan KHKlar ile ihraç edilen 150 bin kamu çalışanı işini geri almak için 3 yıldır mücadele ediyor.BOLD –

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0067
Amerikan Doları
0,62095
Euro
6,482
İngiliz Sterlini
7,6885
BIST
109075
Altın
5,82
Son Güncelleme: 12.12.2019 08:10