Manşet, Spor

Mesut Özil ‘güvenlik gerekçesiyle’ Newcastle United ile yapılacak maça alınmadı

Motosikletli 2 kişi, Mesut Özil’in kullandığı aracı takip etmiş ve bıçaklı saldırı girişiminde bulunmuştu.Londra’da önceki hafta bıçaklı saldırı girişimiyle karşı karşıya kalan Arsenalli oyuncular Mesut Özil ve Sead Kolasinac pazar günü Newcastle United ile yapılacak maçın kadrosuna güvenlik gerekçesiyle alınmadı.

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal’den yapılan yazılı açıklamada Mesut ve Kolasinac’ın ligin pazar günü yapılacak açılış maçında deplasmanda Newcastle United’a karşı forma giymeyeceği bildirildi.Arsenal kararın gerekçesi olarak ‘polisin soruşturduğu başka güvenlik hadiselerini’ gösterirken, bunların ayrıntısı hakkında bilgi vermedi.

“Oyuncularımızın ve ailelerin güvenliği daima birinci önceliğimizdir.” ifadesi kullanılan açıklamada, “Bu kararı oyuncularımız ve temsilcileri ile müzakere ederek aldık. Polisle temastayız ve oyuncularımız ile ailelerine destek vermeyi sürdürüyoruz.” denildi.Açıklamada, “Oyuncularımızı en kısa zamanda yeniden takımda görmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadesine yer verildi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0367
Amerikan Doları
0,61138
Euro
6,5614
İngiliz Sterlini
7,6125
BIST
99785
Altın
5,895
Son Güncelleme: 24.10.2019 00:25