Gündem, Manşet, Zulüm Günlüğü

AKP’li’den cezaevindeki bebekler için skandal açıklama: Cezaevinde bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat hapisteki bebekler için skandal bir yorum yaptı: Bebek bezi de veriyorlarmış! Hizmet çok iyi!

Cezaevindeki hak ihlallerini her fırsatta gündeme getiren TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat arasında geçen diyalog herkese pes dedirtti.Hapisteki bebekler için “Bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi” yorumunda bulunan Eronat’ın bu sözleri büyük tepki çekti.Hapisteki bebekleri, hamile kadınları sesi olan Gergerlioğlu, arife günü tutuklanan Fatma Güleç’in 2 yaşındaki kızının yaşadıklarını yazdıktan sonra Eronat ile arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı: “Bu vakaları gündem ettiğimde bir AkPartili kadın vekil (Diyarbakır, Oya Eronat) ‘Cezaevinde bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi, söylenip duruyorsun’ demişti. Taşlar bile çatlar ama ya hissiz kalpler?”

7 yaşındaki oğlunu 2008’de Diyarbakır’daki bombalı saldırıda kaybeden Eronat’a birçok sosyal medya kullanıcısı da büyük tepki gösterdi. AKP’li vekile yaşadığı evlat acısı hatırlatılarak bu kadar vicdansız bir yorumda bulunması eleştirildi.

7 YAŞINDAKİ OĞLUNU BOMBALI SALDIRIDA KAYBETTİ

19 Ocak 1962 Diyarbakır doğumlu olan Oya Eronat, TBMM 24. Dönem Diyarbakır AKP Milletvekili. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. 2011 seçimlerine kadar serbest inşaat mühendisi olarak çalıştı. AKP Diyarbakır Teşkilatında Yenişehir İlçe Tanıtım ve Medya Başkanlığında başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2011’de Diyarbakır Milletvekili seçildi. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Üyesi ve aynı zamanda terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine yönelik kurulan alt komisyonunda görev yaptı. 2012 AKP Genel Merkez Kadın Kolları Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. Annesiyle yaşayan Eronat, 2008’de Diyarbakır’da PKK’nın bombalı saldırısında oğlunu kaybetti.BOLD- 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,5569
Amerikan Doları
0,72248
Euro
7,6001
İngiliz Sterlini
8,4808
BIST
103024
Altın
6,968
Son Güncelleme: 25.05.2020 14:56