Gündem, Manşet

Babasının korumasında: ‘Cumhurbaşkanlığı himayelerinde’ Okçular Vakfı reklamı

Okçular Vakfı tarafından gerçekleştirilen Malazgirt Etkinliği televizyonlarda ‘kamu spotu’ olarak yayımlanıyor. AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından gerçekleştirilen Malazgirt Etkinliği televizyonlarda ‘kamu spotu’ olarak yayımlanıyor.

Etkinliğin ‘Cumhurbaşkanlığı himayelerinde’ yapıldığı belirtiliyor.Birgün’de yer alan habere göre; Okçular Vakfı tarafından yapılan “Malazgirt” etkinliğinin reklamı televizyonlarda “kamu spotu” olarak gösteriliyor.Sosyal medya üzerinden “Okçular Vakfı olarak düzenlediğimiz Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümü etkinliklerinde aynı ruhla Malazgirt’te olacağız” denilerek tanıtılan etkinliğin “Cumhurbaşkanlığı himayelerinde” olduğu ifade ediliyor.

İBB’DEN 16.6 MİLYON TL ALMIŞTI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı, belediyelerle ve devlet kurumlarıyla kurduğu ilişkilerle gündemde. Okçular Vakfı, önceki dönemlerde İBB’den aldığı milyon liralık yardımlarla ve vakfın yöneticilerinin devlet kurumlarına getirilmesiyle biliniyor.İBB’nin 2018 için hazırladığı ama yayımlamadığı STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu’na göre İBB, Okçular Vakfı’na bakım, onarım, tamirat, gezi ve proje desteği olarak 16.6 milyon TL’lik yardımda bulunulmuştu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0652
Amerikan Doları
0,64259
Euro
6,8635
İngiliz Sterlini
8,0431
BIST
105746
Altın
6,251
Son Güncelleme: 28.02.2020 13:50