Manşet, Zulüm Günlüğü

Gurbette bir kavuşma hikayesi: Parçalanan binlerce aileden birinin kavuşma anı herkesi gözyaşlarına boğdu

Yaşanan Tenkil sürecinde Türkiye’de binlerce aile parçalandı. Parçalanan binlerce aileden birinin kavuşma anı herkesi gözyaşlarına boğdu.

Türkiye’yi terketmek zorunda kalan Üsame Bulut’un, 3 yıl sonra eşine ve çocuklarına kavuşma anı herkesi gözyaşlarına boğdu. AST, Bulut ailesiyle o anları ve yaşadıklarını konuştu. Yaşanan Tenkil sürecinde Üsame Bulut, Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldı. Bulut, bir gece vakti anne ve babasını uykudan uyandırarak vedalaştı. Henüz 69 günlük olan en küçük oğlunu kundakta, diğer ikisini gözyaşları arasında bırakan acılı baba 3 yıl süren ayrılığı anlatırken  duygularına hakim olmakta zorlandı.
AKRABALARIM TELEFONUMU ENGELLEDİ
Ayrılığın yükünü omuzlayan anne Hatice Bulut ise Türkiye’de adeta sosyal ölüme terk edildikleri 3 yılı anlattı. “Arkadaşlarım irtibatı kesti, akrabalarım telefonumu engelledi” diyen anne o günleri “yapayalnızdık” diyerek özetliyor.
HAVAALANINDA DUYGU DOLU ANLAR
 
Bulut ailesinin, 3 zorlu yılın ardından buluştuğu anlarda gözyaşları sel oldu. Havaalanında ailesini karşılayan baba Bulut ve yıllar sonra eşine kavuşan anne Hatice Bulut sarılarak uzun süre ağladı. Çocukların şaşkınlığı da kameralara yansıdı. Baba Bulut, kundaktayken bırakıp 3 yaşındayken ilk defa kucaklayabildiği en küçük oğlunun uzun süre kendisine yaklaşmaya çekindiğini anlattı. Bulut ailesinin şimdi tek dileği parçalanmış tüm ailelerin en kısa sürede buluşması.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,2849
Amerikan Doları
0,6908
Euro
7,5438
İngiliz Sterlini
8,5375
BIST
92382
Altın
6,925
Son Güncelleme: 07.04.2020 15:48