Gündem

13 Milyon 299 bin izlendi: AKP, “Susamam” şarkısının çok izlenmesinden rahatsız

Türkiye’nin sorunlarını, genç sanatçıların gözünden eleştirel bir şekilde dile getiren “susamam” şarkısı AKP’nin hedefi oldu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kendine ait Youtube kanalından yayınladığı video ile şarkıyı eleştirdi.

Şanışer ve Fuat gibi ünlü rapçilerinde arasında olduğu, 20 sanatçının bir araya gelerek yaptığı “Susamam” şarkısı yayınlandığı iki gün içinde 13 Milyon 299 bin izlendi. Doğa, kadın hakları, işsizlik, hayvan hakları, eğitim, adalet, hukuk, İstanbul, sokak, trafik gibi Türkiye’nin çok önemli sorunlarına değinen şarkı, sosyal medyada büyük yankı uyandırması ile AKP’nin hedefine girdi.

“BU SANAT ESERİ DEĞİL”

Kendine ait Youtube kanalından bir video yayınlayarak şarkıya tepki gösteren Dağ, “Yayınlanan videoyu bir sanat eseri olarak göremiyoruz. Burada tamamen bir provakasyon ve manüpilasyon var” dedi. Şarkıda herkesin aynı fikirde olduğu konularında işlendiğini ifade eden Dağ, bazı konulara hiç değinilmediğini söylerek “Haksız yere tutuklanan gazetecilerden bahsedildiği halde, bugün bize bir tane haksız yere tutuklanan gazeteci göstersinler. Eğer bizi ziyaret ederlerse, eğer adreslerini verirlerse ben de onları ziyaret etmek isterim, haksız oldukları halde yazan, bizim hakkımızda yalan yanlış bir takım haberler yazan onlarca gazeteci, onlarca da gazete gösteririm” ifadelerini kullandı.

ÇOK İZLENMESİNDEN RAHATSIZ OLMUŞ!

Şarkının sosyal medyada çok fazla paylaşılmasından rahatsız olduğunu sözlerine ekleyen Dağ, “Görüyorum ki bazı belediyeler, partiler ve bazı hesaplar bu klibi alıp, yayılması noktasında uğraş veriyorlar. Kusura bakmayın arkadaşlar, milletimiz bugüne kadar bu tarzdaki provokasyonlara, siyasi hamlelere, siyasi operasyonlara, toplum mühendisliklerine fırsat vermediği gibi, bu video üzerinden oluşturulmaya çalışılan provokasyona da izin vermeyecektir” diyerek tehdit etti.Dağ, Twitter hesabından yayınladığı videoyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Sanat, provokasyonun ve siyasi manipülasyonun aracı olmamalıdır. Susamam diyenlerin Türkiye’nin en kritik dönemlerinde nasıl lâl olduğunu çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.BOLD-

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0552
Amerikan Doları
0,63665
Euro
6,7459
İngiliz Sterlini
7,9968
BIST
115171
Altın
6,184
Son Güncelleme: 27.02.2020 05:35