Gündem, Manşet, Zulüm Günlüğü

AKP’nin zulmünden kaçmışlardı: Ege’de boğularak şehit olan anne, kızı ve torununun yeni fotoğrafları

Altı gün önce Yunanistan’ın Sakız Adası açıklarında boğulan Türkiyeli mültecilerinden Kevser Sezer (58), kızı Meltem Zenbil (58) ve torunu Mustafa Said’e (12) ait yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Kazada Meltem Zenbil ile 12 yaşındaki oğlu Mustafa Said Zenbil hayatını kaybetmişti. Bold Medya’nın ulaştığı Zenbil ailesinin fotoğraflarında ana-oğlun yanı sıra baba Oğuz Zenbil, büyük oğul Bedirhan Zenbil ve anneanne Kevser Sezer’in de kareleri bulunuyor.Zenbil ailesinde, Meltem Zenbil (40), oğlu Mustafa Said Zenbil (12), Oğuz Zenbil ve büyük oğlu Bedirhan Zenbil ile birlikte. Anneanne Kevser Sezer (58) de kazada hayatını kaybetti.

Kazada hayatını kaybeden Mustafa Said Zenbil ve kurtulan abisi Bedirhan Zenbil.

Meltem Zenbil iki oğlu ile birlikte.
KEVSER SEZER’İN DUASI

Kevser Sezer ve kızı Meltem Sezer’in bir karesini başka bir fotoğrafını ise TR724 yazarı Emine Eroğlu Instagram hesabından paylaştı ve şu notu düştü:“Resimdekiler Ege’de “insanlık”la birlikte boğularak ölen Kevser Annemiz ve kızı Meltem. Hayatını, malını, mülkünü hizmet ve insanlığın kurtuluşu adamış zamanın Meryem’leri. Kevser Anne, 2008’de, Bosna’da, şehitler mezarlığını ziyaret ederken “Rabbim, ne olur bana Senin yolunda hicret ederken vefat edebilmeyi nasib eyle…” diye dua etmiş. Kızı ve torunu ile birlikte ruhunun ufkuna yürüdü. Rabbim şehadetlerini kabul buyursun…”

IŞIK AİLESİ

Kazada Işık ailesinden 4 aylık bebek Mahir Işık ve 3 yaşındaki İbrahim Işık hayatını kaybederken anneleri Fatma Işık ile babaları Nazir Işık kurtarıldı. Ölenlerden Mustafa Kara (6) ve Gülsüm Kara’ya (8) ait bir bilgi ve fotoğrafı henüz bulunmuyor.

Kurtarılanlar arasında bulunan Yrd. Doç. Yusuf Deniz, 15 Temmuz’dan önce Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görevli bir akademisyendi. 672 sayılı KHK ile ihraç edilen Deniz, eşi Arife Deniz ve çocukları Alp Deniz ve Büşra Deniz ile Yunanistan’a göç etmeye karar vermişti. Yusuf Deniz’in eşi de KHK ile kapatılan Mevlana Üniversitesinde öğretim üyesiydi.

HASTANEDEN ALINAN İSİMLER

27 Eylül 2019 Cuma gecesi Sakız adası açıklarında meydana gelen kazada  4 çocuk, 1 bebek ve 2 kadın olmak üzere 7 kişi boğularak hayatını kaybetti. Biri kaçakçı olmak üzere 12 kişi kurtarıldı. Sakız adası hastanesinden alınan isimler şöyle:

Hayatını kaybedenler: Mustafa Said Zenbil (12), Meltem Zenbil (40), Kevser Sezer (58), Mahir Işık (4 Aylık), Mustafa Kara (6), Gülsüm Kara (8), İbrahim Işık (3).BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0857
Amerikan Doları
0,6264
Euro
6,6054
İngiliz Sterlini
7,7677
BIST
122590
Altın
5,95
Son Güncelleme: 21.01.2020 11:52